Wróć na DaWandę »

Ustawianie kodów rabatowych

dawanda
21 September 2017
Inne

Aby wygenerować kod rabatowy przejdź do “Moja DaWanda” > “Jak reklamować” > “Kody rabatowe” > “Generuj kod“.

https://pl.dawanda.com/seller_coupons/new 
genruj kod

Najpierw wpisz nazwę Twojego kuponu rabatowego. Pamiętaj że nazwa której użyjesz może być wykorzystana przez Ciebie tylko raz, tak więc jeśli planujesz wygenerować kod rabatowy w okresie Świąt wpisz np. Święta2014 (bez polskich znaków). Jeśli masz wielu zagranicznych klientów, dobrym pomysłem może być np. Christmas2014, który wykorzystać możesz zarówno w Polsce, jak i za granicą. Możesz skorzystać też z automatycznego wyboru nazwy, klikając w kostkę znajdującą się na końcu pola.

unnamed (2)

Możliwe są trzy ustawienia kuponu – zniżka wartościowazniżka procentowa i darmowa wysyłka.

Zniżka wartościowa obniża cenę zakupu o konkretną kwotę.

Zniżka procentowa wiąże się z obniżeniem ceny o wskazany przez Ciebie %.

Kupon ‘Darmowa wysyłka’ sprawi zaś, że Twój klient nie zapłaci za wysyłkę.

Każdorazowo musisz zastanowić się nad tym, którą z tych opcji chcesz zaoferować swoim klientom. Dodatkowo, przemyśl czy zniżka ta powinna być dostępna dla każdego zamówienia czy powyżej określonej kwoty. Jeśli chcesz dotrzeć do szerokiej liczby klientów, zaoferuj zniżkę dla wszystkich. Jeśli zaś zależy Ci na tym, by zachęcić do konkretnego zachowania np. zakupu większej ilości produktów, możesz wskazać kwotę wyższą od swojego średniego zamówienia lub średniej ceny produktu, tak, by klient sięgnął po kolejny.

W kolejnych krokach ustaw czas trwania promocji – datę początkową i datę końcową. Zadbaj o to, aby Twój kod rabatowy dołączony w czasie sprzedaży przed świątecznej ważny był do końca roku.

Ile razy kupujący może wykorzystać kod rabatowy?

  1. 1 x na każde zamówienie Dzięki tej opcji, kupujący może wykorzystać kod rabatowy przy kilku transakcjach.
  2. 1 x na klienta zaznacz to pole, jeśli chcesz aby każdy kupujący mógł tylko raz skorzystać z kodu rabatowego.

Ostatnim punktem będzie ustawienie Widoczności kodu rabatowego

  1. Widoczne dla wybranych przez Ciebie użytkowników – Ty decydujesz o tym gdzie i dla kogo widoczny będzie indywidualny kod rabatowy. Takie kody możesz publikować również na Facebooku lub wysłać do poszczególnych kupujących. Te kody nie zostaną pokazane na stronie Twojego butiku i nie będziemy ich reklamować / promować.
  2. Widoczne dla wszystkich – Kod rabatowy udostępniony dla wszystkich, zostanie opublikowany na stronie Twojego butiku i na stronach Twoich produktów w okresie jego aktywności. Ponadto DaWanda może go wykorzystać np. do newslettera aby promować Twoją akcję rabatową.

W jakich sytuacjach możesz wykorzystać kody rabatowe:

  1. Na targach:Bierzesz udział w targach modowych, designerskich, sprzedajesz na rynkach? Dołącz klientom i odwiedzającym kody rabatowe i zobacz kto Cię odwiedził i kto kupi u Ciebie ponownie

W takiej sytuacji wybierz następujące ustawienia

Nazwa: może być to nazwa wydarzenia/ targów w których bierzesz udział;

Ustaw zniżkę procentową np. -20%; inną opcją może być wybranie opcji ‘Darmowa wysyłka’ dzięki czemu klienci mogą w domu zastanowić się nad tym, który produkt z Twojej oferty chcą kupić i zapłacić dokładnie tyle, ile zapłaciliby w trakcie targów

Czas trwania obniżki: ustaw zniżkę na tydzień/2 tygodnie po wydarzeniu;

Jak często można użyć kodu rabatowego: 1 x na klienta;

Widoczność kodu rabatowego:  Widoczne dla wybranych przez Ciebie użytkowników)

  1. Dla stałych klientów (lojalnościowy): jeśli kupujący zamawia w Twoim butiku ponownie, dołącz do przesyłki kod rabatowy, tym samym możesz ich motywować i nagradzać za dotrzymaną Ci wierność ( w tym przypadku ustawianie wartości i okresu ważności kodu rabatowego zależy od Ciebie, zależy jak bardzo chcesz nagrodzić lojalnego klienta; pamiętaj aby ustawić swój kod rabatowy widoczny dla wybranych przez Ciebie użytkowników )
  2. Dodawaj kupony rabatowe do paczek w trakcie akcji promocyjnych, to zachęci zwłaszcza nowych klientów do ponownych odwiedzin w Twoim butiku

W takiej sytuacji wybierz następujące ustawienia

Nazwa: dowolna

Ustaw zniżkę procentową np. -10%;

Czas trwania obniżki: 1-2 miesiące od momentu rozpoczęcia akcji;

Jak często można użyć kodu rabatowego: 1 x na zamówienie;

Widoczność kodu rabatowego:  Widoczne dla wybranych przez Ciebie użytkowników

  1. Niepowodzenia: jeśli przy transakcji poszło coś nie tak i chciałbyś jakoś to wynagrodzić kupującemu, wyślij kod rabatowy ze zniżką jako formę gratyfikacji za trudności przy zakupach.
  2. Kupony rabatowe w obrębie butiku stymulujące do większych zakupów

Np. 3 kupony rabatowe:

dla zakupów powyżej 100 zł – 10% zniżki;

dla zakupów powyżej 250 zł – 20%,

dla zakupów powyżej 500 zł – 30%

Widoczność kodu rabatowego:  Widoczne dla wszystkich użytkowników

Pamiętaj, że jeżeli dołączasz kody rabatowe do paczek lub rozdajesz je na targach najlepszą opcją jest zaznaczyć  Widoczne dla wybranych przez Ciebie użytkowników

Zadbaj o estetykę, zainwestuj w ładny papier i drukuj swoje kody rabatowe właśnie na nim.

Po utworzeniu kodu rabatowego, w bardzo łatwy sposób możesz przygotować kody dla kupujących z zagranicy, zmieniając w adresie strony prefix pl na de, en, itd.
png;base64ed69ea256e6628ca

png;base643c2e5cfbb9b8570a

Obok kodu rabatowego widoczne są dwie opcje – możliwość zapisania pliku jako PDF (co później umożliwi jego wydruk lub wysyłkę) albo wydruk kodu. Dzięki temu bardzo szybko możesz zacząć dzielić się nimi z innymi.

Kiedy wysyłasz kody rabatowe, warto przygotować zestaw 2-3 na zamówienie, zachęcając do dzielenia się nimi z przyjaciółmi czy rodziną. Dzięki temu Twoje produkty mogą trafić do nowych klientów.

Dlaczego warto stosować kody rabatowe w swoim butiku?

Oferując kody rabatowe kupującym możesz ich zachęcić do ponownego odwiedzenia Twojego butiku. Da Ci to również możliwość jeszcze szybszego i efektywniejszego zwrócenia uwagi na Twój butik i pozyskanie nowych kupujących.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania, skontaktuj się z: ewelina@dawanda.com / +48 533 350 803

 Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?