Wróć na DaWandę »

Świetnie opisz swój produkt i zostań mistrzem komunikacji z kupującym!

dawanda
21 September 2017
Inne

Jeśli jesteś dobry 1392401979-671dla kupujących – oni będą dobrzy dla Ciebie

Dobra komunikacja z kupującym oznacza przede wszystkim dobre postrzeganie Twojej marki, a co za tym idzie – dobre oceny. Liczy się szybki kontakt, profesjonalna obsługa i trochę imperatywu kategorycznego Kanta: traktuj ludzi tak, jakbyś chciał sam być traktowany. To się świetnie sprawdza na DaWandzie!:) Dziś Imanuel patronuje naszemu kolejnemu odcinkowi Akademii DaWandy. W jaki sposób możemy poprawić komunikację między nami a naszymi klientami?

Opis produktu
Po zdjęciach produktów, opis jest najważniejszy! Upewnij się, że zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania, które klient może zadać Ci na temat produktu.

1. Pamiętaj, żeby zawsze służyć klientowi niezbędną pomocą. 

Wybieraj znaczący tytuł, krótkie zdania i miej pewność, że będą idealnie opisywały Twój produkt. W głównym opisie produktu umieść podstawowe i najważniejsze informacje. Tekst powinien schwytać uwagę klienta i pomóc przekonać go do zakupu. Opis powinien pokazać, że produkt jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju! Najważniejsze w opisie są: rozmiary, zastosowane materiały, masa oraz proces tworzenia, czyli co zainspirowało Cię do stworzenia danego projektu.

Pisz w prosty sposób i nie zapomnij dzielić tekst na akapity, aby tekst był bardziej czytelny. Można także sformatować tekst przy użyciu pogrubienia, kursywy lub podkreślenia. Poniżej udostępniamy kilka przykładów, jak to zrobić w swoim opisie produktu:

– Bold: wkładka * przed i po tekście, na przykład * jest pogrubiony *
– Kursywa: wkładka + przed i po tekście, na przykład + to kursywa lub
– Podkreślić: przed i po tekście wstawić _ np _ _ jest podkreślony

To wszystko sprawi, że tekst będzie bardziej czytelny!

Informacje, które powinny znaleźć się w opisie:

Rozmiar: Pokazanie rzeczywistego rozmiaru produktu może być trudne poprzez pokazanie go jedynie na zdjęciu. Dlatego warto określić dokładne wymiary produktu (w przyopadku mody np. poprzez pokazanie tabeli rozmiarów).
Materiał: Materiał i proces produkcji są istotną częścią opisu produktu. Pomyśl o najlepszym sposóbie opisania materiału produktu.
Charakterystyka produktu: Aby mieć pewność, że kupujący dowie się wszystkiego, czego chce – wypełnij wszystkie pola przy dodawaniu opisu produktu: „Rozmiar / Wymiary / Waga”, „Materiały wykorzystane”, „Metoda produkcji”, „Opcje dostosowywania” i „Atrybuty podstawowe”.
Produkty personalizowane: Opisz dokładnie to, co które elementy produktu mogą być zmieniane na życzenie klienta (np. kolor, napis, etc.)
Inne informacje: Jeśli chcesz być prymusem – dodaj sposób pielęgnacji produktu: sposób czyszczenia, zabiezpieczanie, utrzymywanie, etc.

WSKAZÓWKA: Przed umieszczeniem produktu w butiku warto sprawdzić pisownię. Opis bez błędów zwiększa pozytywny odbiór sklepu.Wpłyń na pozycjonowanie (tzw. SEO) – zadbaj o słowa kluczowe/tagi.

2. Wpłyń na pozycjonowanie (tzw. SEO) – zadbaj o słowa kluczowe/tagi.

Optymalizacja Sklepu na DaWandzie pod kątem SEO może wpłynąć pozytywnie na wyniki wyszukiwania Google, co przyciągnie potencjalnych Kupujących. Dlatego, gdy umieszczasz nowy produkt w Twoim Sklepie, nie zapomnij wypełnić o wypełnieniu pola “Słowa kluczowe”. Potencjalni klienci łatwiej odnajdą Twój Sklep i produkty dzięki wyszukiwarce DaWandy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym przewodniku dotyczącym SEO.

1377598647-332

Komunikacja z kupującym w 5 krokach

1. Ludzie robią zakupy na DaWandzie, bo lubią kupować unikatowe produkty bezpośrednio od projektantów. Chcą znać ich historię albo nawet posiadać ich spersonalizowane wersje. Rozmawiaj z klientem jak ze znajomym, który chce kupić Twój produkt.

2. Każdy klient jest inny, dlatego warto traktować każdego z nich indywidualnie. Upewnij się, że dobrze zrozumiałeś klienta. Może chce on po prostu tylko dokończyć zamówienie, a może ma dodatkowe pytania, prośby i oczekuje bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Sprawdzaj swoją skrzynkę kilka razy dziennie, aby nie musiał czekać. Możesz oszczędzić dużo czasu na odpowiedziach na pytania klientów, dokładnie opisując swoje produkty. Dodatkowo, jeśli dostajesz wiele podobych pytań, warto umieścić na nie odpowiedzi w FAQ swojego sklepu.

3. Poinformuj kupującego o aktualnym statusie zamówienia. Daj mu znać, kiedy skończysz przygotowywać produkt oraz kiedy będzie już wysłany. W ustawieniach sklepu możesz wybrać powiadomienie o dokonaniu zamówienia w twoim sklepie. Pozwala Ci to na szybkie potwierdzenie zamówienia i zostawienie wiadomości kupującemu. Inną możliwością jest wybranie automatycznego potwierdzenia zamówienia.

4. Zawsze bądź miły i uprzejmy dla osoby kupującej w twoim sklepie, nawet gdy masz z nią jakiś problem. W większość wypadków rozwiązanie jest znaleźć bardzo łatwo, a lepiej pracuje się przy wzajemnym zrozumieniu i szacunku.

5. Jeśli sprzedajesz międzynarodowo upewnij się, że jesteś w stanie efektywnie skomunikować się w innym języku, także wspomagając się znajomymi czy tłumaczami. Tylko w wyjątkowych sytuacjach używaj internetowych translatorów. Na DaWandzie znajdziesz zaś znakomite rozmówki, w których zawarte są najczęstsze tematy komunikacji z kupującymi. Jeśli będziesz dobry dla kupujących, oni będą dobrzy dla Ciebie!Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?