Wróć na DaWandę »

Koszty wysyłki

dawanda
21 September 2017
Inne

Statystyki wskazują, że koszt dostawy stanowi istotny czynnik w czasie podejmowania decyzji o zakupie w Internecie. Koszty dostawy postrzegane są jako dodatkowy koszt ponoszony przez kupującego i z tego powodu znacząco wpływają one na decyzję – kupić czy nie… 

Wskazówka: Oferowanie darmowej wysyłki może stanowić dodatkowy bodziec dla klienta do zakupu w Twoim butiku. Darmowa dostawa stanowi też doskonałą reklamę dla Ciebie, gdyż produkty te oznaczone są bannerem “Darmowa wysyłka”. Kupujący mogą również wyszukiwać produkty, ustawiając jako kryterium wyboru darmową wysyłkę.

Jak ustawić moje koszty wysyłki?

Nie musisz ustawiać kosztów wysyłki dla każdego przedmiotu z osobna. Duże lepiej jest utworzyć kilka profili wysyłki, które mogą różnić się od siebie np. wagą wysyłanej paczki. W momencie, gdy wystawiasz nowy produkt możesz wybrać stworzony przez siebie profil wysyłki.

W przypadku wysyłek międzynarodowych możesz ustawić różne koszty wysyłki dla różnych regionów świata lub dla pojedynczych krajów.

Wysyłka kolejnego produktu

Bardzo często zdarza się, iż kupujący wybierze więcej niż jeden produkt z Twojego sklepu. W sekcji wysyłka kolejnego produktu ustalić możesz, czy każdy kolejny zakup w ramach tego samego zamówienia wiąże się z dodatkowymi opłatami. Wstawiając 0, zapewniasz darmową wysyłkę kolejnego produktu. Może to również skłonić klientów do wybierania większej ilości przedmiotów.Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?