Wróć na DaWandę »

Keyword Tool w pigułce

dawanda
21 September 2017
Inne

Aby skorzystać z narzędzia Keyword Tool, wystarczy w pasku oznaczonym „type a keyword and press enter” wpisać nasze główne słowo kluczowe lub frazę kluczową (czyli np. kategorię produktu oraz jego charakterystyczną cechę) np. sukienka maxi, plecak skórzany, baleriny, złoty pierścionek, sandały, skórzane sandały itp.

Następnie w kolejnym pasku wybrać odpowiednią wyszukiwarkę – google.pl (Poland) oraz język polski (Polish, polski).

Po ustawieniu parametrów do analizy klikamy klawisz ENTER lub czerwony przycisk z lupą i czekamy na wyniki.

Keyword Tool pokaże nam frazy kluczowe, z którymi kojarzona jest nasza fraza – użycie ich w tytułach, opisach oraz tagach produktów pomoże nam w pozycjonowaniu naszych stron produktowych.

Z poniższej analizy widać, iż w przypadku długiej sukienki w stylu hippie/boho warto będzie nazwać ją (lub umieścić wśród tagów) „sukienka maxi boho” . Z kolei jako główne słowo kluczowe dla lekkiej i zwiewnej sukienki maxi, warto wybrać „sukienka maxi na lato”. Główne słowo kluczowe nie musi być nazwą produktu, ale warto je w niej zawrzeć (najlepiej na początku tytułu produktu) – np. „sukienka maxi na lato w kwiaty” lub „sukienka maxi boho wzorzysta”.Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?