Wróć na DaWandę »

Idealna komunikacja z klientami

dawanda
21 September 2017
Inne

Użytkownicy DaWandy przyznają, że najważniejszym według nich elementem każdego sklepu internetowego jest dbałość o prawidłową komunikację z klientami. Chyba się z nimi zgodzisz?

Dobra kontakt z klientem oznacza wysoką jakość obsługi, a wysoka jakość obsługi to wysokie oceny na DaWandzie i co najważniejsze – bardziej lojalni klienci. Zadajesz sobie więc pytanie, jaki jest złoty sposób na najlepszą obsługę klientów? Pozwól, że podzielimy się z Tobą kilkoma radami.

Screen Shot 2015-03-05 at 17.37.11

Dlaczego ludzie lubią robić zakupy na DaWandzie? Odpowiedź jest prosta – uwielbiają kupować unikalne i niesamowite produkty bezpośrednio u projektantów, którzy od A do Z odpowiadają za swoją ofertę. Cenią rzeczy, które nie są wytwarzane masowo bez serca oraz zapału i chcą mieć możliwość personalizacji kupowanych przez siebie produktów. Nie zapominajmy również o interesującej historii, która często kryje się za rzeczami tworzonymi przez naszych projektantów. Nierzadko kontakt z klientem to po prostu dociekliwe pytania o produkty lub zwykła chęć wyrażenia swojej pozytywnej opinii o tym, co znajdą w Twoim sklepie.

Screen Shot 2015-03-05 at 17.37.43

Każdy klient to inna historia i inna znajomość – dlatego też, traktuj każdego z nich w sposób unikalny, starając się zrozumieć potrzeby, które motywują go do kontaktu z Tobą i do zakupów w Twoim sklepie. Czasem trafisz na zdecydowanego klienta, który wie czego chce i nie potrzebuje ogromnej dawki Twojego wsparcia, lecz równie często spotkasz osobę, którą trzeba wysłuchać i której trzeba odpowiednio doradzić, aby zakupy u Ciebie były dla niej przyjemnością.

Przede wszystkim unikaj sytuacji, w której klient musi czekać zbyt długo na odpowiedź od Ciebie. Pamiętaj, aby sprawdzać swoją pocztę przynajmniej 4-5 razy dziennie, aby stale być w kontakcie z użytkownikami DaWandy. Dzięki dokładnemu opisowi swoich produktów uzupełnionemu o najczęściej pojawiające się pytania, możesz zaoszczędzić sobie oraz swoim klientom mnóstwo czasu! Co więcej, wykorzystaj sekcję ‘FAQ Twojego sklepu’, aby Twoi klienci mogli sami odpowiedzieć sobie na wiele prostych pytań związanych z zakupami u Ciebie.

Screen Shot 2015-03-05 at 17.38.16

Jeżeli chcesz cały czas trzymać rękę na pulsie pamiętaj, aby włączyć powiadomienia SMS o każdym nowym zamówieniu w Twoim sklepie, w tym miejscu w sekcji ‘Powiadomienie sms-em’.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest również aktywowanie automatycznej wiadomości, która wysyłana jest do Twoich klientów w ciagu kilku sekund od złożenia zamówienia. Automatyczne potwierdzenie w 7 językach możesz ustawić w ciągu kilku chwil tutaj.

Screen Shot 2015-03-05 at 17.38.41

Zawsze bądź przyjazny oraz pomocny, nawet wtedy, kiedy klient sprawia Ci problemy. Najczęściej, to właśnie prosta i natychmiastowa komunikacja podszyta szacunkiem oraz zrozumieniem doprowadzi do rozwiązania każdego problemu.

DAWANDA RADZI: Jeśli sprzedajesz międzynarodowo upewnij się, że potrafisz skutecznie komunikować się w różnych językach, chociażby korzystając z pomocy przyjaciół czy profesjonalistów.

Aby pomóc Ci podbijać zagraniczne rynki, przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe ‘Rozmówki Polsko-DaWandowe’. Nasz międzynarodowy zespół stworzył listę najbardziej przydatnych zwrotów, pytań oraz odpowiedzi, z którymi spotkać możesz się wśród klientów z całego świata sprzedając na DaWandzie. Wystarczy, że je wkleisz do wiadomości i po chwili, okaże się, że bariery językowe nie istnieją!

 Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?