Wróć na DaWandę »

FAQ: Promowane Oferty

dawanda
21 September 2017
Inne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące naszego nowego narzędzia marketingowego, rzeczowe wyjaśnienia poniżej, zapraszamy do lektury:)


Czym są Promowane Oferty?

Ile kosztują Promowane Oferty?

Jak zamówić Promowane Oferty?

Czy mogę edytować aktywną kampanię Promowanych Ofert?

Dlaczego nie mogę aktywować mojej kampanii?

Jak działa automatyczne przedłużanie kampanii w ramach Promowanych Ofert?

Gdzie i jak pokazywane są Promowane Oferty?

Dlaczego warto korzystać z Promowanych Ofert?

Ile kampanii w ramach Promowanych Ofert mogę stworzyć?

Jak płacę za Promowane Oferty?


 Czym są Promowane Oferty? | do góry

Promowane Oferty to specjalne powierzchnie reklamowe dla Twoich produktów, pojawiające się w wyróżnionym miejscu na stronie głównej DaWandy, na samej górze katalogów, po wylogowaniu Użytkownika z DaWandy oraz nad wynikami wyszukiwania. Jeśli skorzystasz z Promowanych Ofert i zaprezentujesz tam swoje produkty, klienci łatwiej będą mogli je znaleźć. Dzięki temu zyskasz większy ruch nie tylko na stronach swoich produktów, ale także w całym Twoim dawandowym Sklepie.

❤ Ile kosztują Promowane Oferty? | do góry

Samodzielnie możesz zdecydować, jak często Twoje produkty pojawią się w Promowanych Ofertach. Po to właśnie wybierasz pakiet wyświetleń dostosowany do Twoich potrzeb. Im więcej wyświetleń wybierzesz w pakiecie, tym większy rabat otrzymasz. Cennik pakietów wyświetleń znajdziesz tutaj.

❤ Jak zamówić Promowane Oferty ? | do góry

Wejdź w Moja DaWanda – Jak reklamować – Promowane Oferty. Tu możesz stworzyć swoją kampanię. Nazwij kampanię, np. Torby Wiosna 2016. Nazwa kampanii będzie widoczna tylko dla Ciebie. W tym samym kroku wybierz pakiet wyświetleń, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom – dzięki temu określisz, jak często Twoje produkty wybrane do kampanii będą się wyświetlać w wyróżnionych przestrzeniach reklamowych.

W kolejnym kroku możesz wybrać do 50 (aktywnych) produktów ze Sklepu, które będą pokazywane w ramach utworzonej kampanii. Zwróć uwagę, że – jeśli wybierzesz 50 produktów oraz pakiet 3 000 wyświetleń – każdy z wybranych produktów zostanie wyświetlony średnio 60 razy w Promowanych Ofertach. Dostosuj ustawienia kampanii tak, by każdy produkt był wyświetlany w Promowanych Ofertach co najmniej 500 razy. Jeśli nie chcesz pakietu z tak dużą liczbą wyświetleń, wybierz po prostu mniej produktów do kampanii.

Natychmiast po stworzeniu i zatwierdzeniu kampanii możesz zdecydować, czy kampania ma być aktywna od razu, czy dopiero później aktywujesz ją ręcznie. Po uruchomieniu kampanii Twoje produkty pojawią się na wyróżnionych powierzchniach Promowanych Ofert i może ona zostać wstrzymana w każdym momencie. Jeżeli wszystkie produkty wybrane do kampanii się wyprzedadzą albo przestaną być aktywne, kampania zostanie wstrzymana. W takim przypadku możesz w każdej chwili wybrać do kampanii nowe produkty lub wznowić nieaktywne i wykorzystać pozostałe wykupione wyświetlenia.

Jeśli zamierzasz utworzyć w Sklepie więcej niż jedną kampanię, pamiętaj, że do każdej z nich musisz wybrać inne produkty. Jeden produkt nie może być promowany jednocześnie w więcej niż jednej kampanii. I na zakończenie: wyprzedane produkty nie mogą być aktywne w żadnej kampanii Promowanych Ofert, dopóki nie wystawisz ich ponownie w Sklepie na DaWandzie.

❤ Czy mogę edytować aktywną kampanię Promowanych Ofert? | do góry

Tak, Twoją kampanię możesz edytować w każdym momencie. Możesz: wstrzymać aktywną kampanię, dokupić wyświetlenia do obecnego pakietu, włączyć automatyczne przedłużanie albo je wyłączyć, a także uzupełnić kampanię o kolejne produkty.

Pamiętaj: wprowadzenie zmian w życie wymaga ok. 30-60 minut. Zwłaszcza przy dużych kampaniach z 50 produktami może to chwilę potrwać, zanim system w pełni zaktualizuje informacje.

❤ Dlaczego nie mogę aktywować mojej kampanii? | do góry

Może się tak zdarzyć, że kampania nie może zostać aktywowana, mimo że w ramach wykupionego pakietu pozostały jeszcze wyświetlenia do wykorzystania. Z reguły dzieje się tak, gdy w kampanii nie pozostały już żadne aktywne produkty. Może w międzyczasie wyprzedały się wszystkie wybrane przez Ciebie produkty do kampanii?
Rozwiązanie jest proste: Dodaj do kampanii nowe produkty, które nie zostały wyprzedane ani nie są promowane w ramach żadnej innej z Twoich kampanii Promowanych Ofert.

❤ Jak działa automatyczne przedłużanie kampanii w ramach Promowanych Ofert? | do góry

Jeżeli chcesz promować swoje produkty w ramach kampanii Promowanych Ofert bez przerwy i nie martwić się o wyczerpywanie i dokupowanie pakietów wyświetleń, automatyczne przedłużanie jest dla Ciebie. Dzięki niemu możesz określić, ile dodatkowych wyświetleń zostanie dokupionych, gdy wyczerpie się zamówiony przez poprzednio Ciebie pakiet. Za każde automatyczne przedłużenie kampanii otrzymujesz bezpłatnie dodatkowe 5% wyświetleń. Jeśli np. zamawiasz pakiet z 15 000 wyświetleń z automatycznym przedłużaniem, dostajesz tak naprawdę 15 750 wyświetleń do dyspozycji.

❤ Gdzie i jak pokazywane są Promowane Oferty? | do góry

Zamówienie Promowanych Ofert na DaWandzie jest dostępna dla każdego Sprzedawcy. Nie ma znaczenia, czy jesteś zarejestrowany na polskiej czy innej z naszych platform. Promowane Oferty pojawią się jednak priorytetowo na tej platformie, na której Twój butik jest zarejestrowany.

Jeśli jesteś zarejestrowany jako Sprzedawca na polskiej platformie, Twoje zamówione Promowane Oferty zostaną wyświetlone głównie na polskiej DaWandzie. Wyjątkiem są produkty, do których dodałeś tłumaczenia w danej wersji językowej. Jeśli np. wprowadziłeś do kampanii produkty, które mają odpowiednio tłumaczenia na język niemiecki i angielski, zostaną one pokazane również na niemieckiej i angielskiej DaWandzie.

Produkty znajdujące się w kampaniach Promowanych Ofert oznaczymy niebieską flagą i napisem „promowane”, Tym samym wyróżniamy je między produktami, które nie są reklamowane w ramach Promowanych Ofert. Promowane Oferty są wyświetlane na głównej stronie DaWandy, na stronach odpowiednich kategorii nad katalogiem, na stronach z wynikami wyszukiwania na samej górze i na stronie po wylogowaniu.

Na strony wyświetleń Twoich produktów w ramach Promowanych Ofert nie masz bezpośrednio wpływu. Przy każdym wywołaniu strony pokazujemy inne produkty na podstawie algorytmu, każdy produkt ma jednakową szansę na wyświetlenie w danym miejscu, następuje permanentna rotacja. Na głównej stronie DaWandy produkty wyświetlają się losowo. Na stronach kategorii, wyświetlane zostają jedynie produkty pasujące do danej kategorii. Również przy wyszukiwaniu pokazujemy produkty, które pasują do zapytania wyszukiwarki.

❤ Dlaczego warto korzystać z Promowanych Ofert? | do góry

Promowane Oferty wiążą się z licznymi korzyściami dla Ciebie:

  • produkty wybrane do kampanii w ramach Promowanych Ofert pojawiają się w wyróżnionych dobrze widocznych miejscach na najważniejszych podstronach DaWandy. Nasi analitycy potwierdzą, że produkty z tych lokalizacji są oglądane i klikane o 30% częściej niż inne.
  • dzięki korzystaniu z Promowanych Ofert zwiększa się nie tylko ruch w wybranych do kampanii produktach, ale w całym Twoim Sklepie na DaWandzie. Sklep jest coraz bardziej rozpoznawalny i ma coraz więcej Obserwujących. Dlatego Twoja sprzedaż rośnie, najpierw w krótkim, a potem w długim terminie.
  • dodatkowo dzięki opcji Promowanych Ofert możesz sprawdzić atrakcyjnośc Twoich produktów. Np. jeżeli w butiku oferujesz 5 zupełnie różnych produktów i chcesz przetestować, który z nich podoba się klientom najbardziej, możesz podpromować je w kampanii i zobaczyć po kilku dniach, który będzie miał najwyższy współczynnik klikalności. Szybko uzyskasz informacje, jakie kolory, wzory i modele są najpopularniejsze.

❤ Ile kampanii w ramach Promowanych Ofert mogę stworzyć? | do góry

Możesz utworzyć dowolną liczbę kampanii i w dowolnym czasie je wstrzymać lub aktywować. Do każdej kampanii można przypisać maksymalnie 50 produktów. Ten sam produkt nie może być przypisany do więcej niż jednej kampanii.

❤ Jak płacę za Promowane Oferty? | do góry

Opłaty za Promowane Oferty zostaną automatycznie wyszczególnione oraz doliczone do Twojej faktury w butiku na DaWandzie.

serduszko_nslKilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?