Wróć na DaWandę »

Ceny, które nie odstraszają

dawanda
21 September 2017
Inne

Nie ma jednego sposobu na ustalenie ceny doskonałej. Poniżej postaramy się zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą mieć na to wpływ.

Po pierwsze, zastanów się nad kosztami związanymi z przygotowaniem Twojego produktu. Naturalnie weź pod uwagę koszt wykorzystanych materiałów, nie zapominaj jednak o czasie i wysiłku jaki poświęciłeś na jego wykonanie. Zastanów się, jaką cenę uważałbyś za uczciwą za ten produkt. Początkowo, przygotowanie jednego produktu może zajmować sporo czasu, jednak każdy kolejny egzemplarz będzie powstawał szybciej, pozwalając Ci na zwiększanie zysku.

Istotnym elementem jest również Twoje otoczenie. Zanim zdecydujesz jaką cenę przypisać danemu produktowi sprawdź jakie ceny mają produkty konkurencyjne. Jeśli Twoje produkty są wyjątkowe i niespotykane, sprawdź  ceny produktów podobnych do Twojego.

Innym aspektem, który powinnieneś przemyśleć jest Twoja grupa docelowa. Cena Twojego produktu naprawdę wpływa na postrzeganie produktu przez kupujących oraz na decyzję – kupić czy nie. Należy dokładnie zastanowić się, w jakim przedziale cenowym chcesz oferować swoje produkty. Jest to niezwykle ważne, gdyż kupujący mogą okazywać rozczarowanie, jeśli uważają, że cena sprzedawanego przedmiotu nie odzwierciedla jego jakości i zrezygnują z kolejnego zakupu.

Z drugiej strony, nieco wyższa cena może również podziałać na Twoją korzyść, gdyż klienci uznają, że styl produktu, wykorzystane materiały czy jakość muszą wiązać się z wyższą ceną. Powszechnie uznaje się, że im wyższa cena, tym lepsza jakość. Musi to jednak dotyczyć nie tylko produktu, ale całego serwisu oferowanego przez Twój butik – wysokiej jakości zdjęcia, opisy, układ produktów, prezentacja.

WskazówkaKlienci uwielbiają rabaty. DaWanda regularnie oferuje promocje, w ramach których sprzedawcy mogą wybrać opcję automatycznego obniżenia cen w ich butiku, które następnie są reklamowane w newsletterze i akcjach marketingowych. Branie udziału w tych akcjach może pomóc w pozyskaniu nowych klientów.

Ceny 1

Naturalnie, cenę produktu możesz zmienić w dowolnym momencie. Na przykład, kiedy Twój produkt od dłuższego czasu obecny jest w butiku, jednak dotąd nikt go nie kupił. Innym sposobem przyciągnięcia dodatkowych klientów jest zaoferowanie darmowej wysyłki.Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?