Wróć na DaWandę »

Zniżki na DaWandzie

dawanda
20 September 2017
Inne

Istnieje wiele powodów, by przeceniać dawandowy asortyment w Sklepie. Często organizujemy promocyjne akcje marketingowe – żeby wziąć w nich udział, należy ustawić konkretną wysokość zniżki i dać nam o tym znać. Obniżka to również świetny sposób na wyprzedanie końcówek starych kolekcji i odświeżenie ofert w butiku oraz na zachęcenie Kupujących do zakupów w okresach tzw. odwilży, np. w styczniu po świątecznej gorączce listopada i grudnia czy w wakacyjnych miesiącach urlopowych.

Ustawienie zniżki krok po kroku

Proces przeceniania produktów na DaWandzie składa się z dwóch etapów. W pierwszym ruchu ustawiamy wysokość procentową rabatu, który chcemy umieścić w butiku. W drugim etapie wybieramy produkty, które chcemy przecenić i przypisujemy im kategorię Promocje jako główną.

W dawandowym Sklepie możliwe jest ustawienie wyłącznie jednej wielkości zniżki dla przecenianych produktów. Oznacza to, że nie ma możliwości zaoferowania np. 20% zniżki na część naszych produktów, a 30% na pozostałe.

1) Żeby ustawić wysokość procentową zniżki, wchodzimy w Moja DaWanda >>> Mój sklep i produkty >>> Ustawienia zniżek, wybieramy wartość z rozwijalnej listy (od 15% do 75%), koniecznie ustawiamy kategorię Promocja jako pierwszą kategorię w Sklepie, akceptujemy Regulamin i zapisujemy ustawienia.

2) Gdy wysokość rabatu została już określona, wchodzimy w swoje aktywne oferty i przypisujemy przecenianym produktom kategorię Promocja. Można to zrobić na dwa sposoby.

SPOSÓB RĘCZNY

Jeżeli planujemy przecenić niewielką liczbę produktów, możemy każdy umieścić w kategorii Promocje oddzielnie za pomocą tzw. ołówka. Spójrzmy na rysunki poniżej.

Po wybraniu ołówka, a więc opcji edycji produktu, zjeżdżamy w dół do tytułu Kategoria i cechy produktu. Tam zmieniamy kategorię (najłatwiej będzie to zrobić dzięki opcji Pokaż wszystkie kategorie na DaWandzie) na Promocje i dalej analogicznie do wcześniejszej kategorii wybranego produktu. Przy okazji warto od razu ustawiać dla każdego produktu drugą kategorię. Dzięki niej produkt znajdzie się w dwóch miejscach na raz, a więc klientom łatwiej będzie go wyszukać i kupić:)

SPOSÓB ZBIORCZY – DODATKOWE FILTRY

Jeżeli w ofercie mamy więcej produktów, które chcemy przecenić, warto zastosować w tym celu dodatkowe filtry. Aby z nich skorzystać, opcja ta powinna świecić się na zielono. Dzięki niej wybierzemy grupę produktów, do której przypiszemy kategorię Promocje.

Teraz wystarczy zastosować odpowiednie kryterium. Gdy przefiltrujemy produkty, zaznaczamy wszystkie wybrane za pomocą pola Tytuł produktu. Na dole powinny pojawić się cztery prostokąty, z których wybieramy ostatni o nazwie Edycja i przechodzimy do zmiany kategorii na DaWandzie.

Poza kategoriami na DaWandzie warto w Sklepie utworzyć swoje własne kategorie dla produktów. Nie tylko ułatwi to orientację Kupującym, ale i nam pomoże filtrować produkty w celu ustawienia zniżek.

STWÓRZ KATEGORIE W BUTIKU

I tutaj już analogicznie jak w metodzie pierwszej – wyświetlamy całą listę dawandowych kategorii, wybieramy Promocje i dalej adekwatnie do rodzaju produktów. Potem klikamy przycisk Aktualizacja całości. Po zapisaniu zmiany system przeniesie nas z powrotem do listy aktywnych ofert.

Następnie możemy przefiltrować inny gatunek produktów i znowu przypisać im kategorię Promocje. I tak do momentu, gdy uda nam się ustawić zniżkę dla wszystkich produktów wybranych do przecenienia. Warto wiedzieć, że po przecenieniu produktu w naszym Sklepie automatycznie pojawia się dodatkowa kategoria Promocje wraz z wysokością zniżki. Wyświetlą się w niej wszystkie te oferty, dla których ustawiliśmy właśnie procentowy rabat. Natomiast w Sklepie i na całej DaWandzie produkty ze zniżką zostaną specjalnie oznaczone czerwonym znacznikiem.

promo_7

promo_8

Aktualnie na stronie aktywnych ofert wyświetla się MAKSYMALNIE 50 produktów. Żeby ustawić zniżki dla większej liczby ofert, należy zaznaczyć wszystkie produkty na pierwszej stronie, ustawić dla nich promocję, następnie przejść na drugą stronę, ponownie zaznaczyć wszystkie produkty, ustawić dla nich promocję, przejść na trzecią stronę i tak dalej aż do ostatniej strony z produktami.

Jak usunąć zniżkę?

Dokładnie w taki sposób, jak ją ustawiliśmy. Tym razem nie wybieramy już kategorii Promocje, a jedną z kategorii głównych DaWandy i potem kategorie szczegółowe. Ponownie możemy sortować produkty za pomocą dodatkowych filtrów, zdjąć zniżkę z wybranej grupy produktów albo wszystkich – wedle życzenia:)

Co zyskujesz?

♥ pojawiasz się w dawandowym katalogu Promocje na stronie głównej

♥ wyprzedajesz sprawniej stary asortyment i robisz miejsce na nowe kolekcje

♥ bierzesz udział w naszych zniżkowych akcjach marketingowych, co powoduje zwiększony ruch w Sklepie

♥ przyciągasz nowych klientów

♥ wyprzedajesz produkty, które wcześniej nie cieszyły się dostateczną popularnością

♥ mocniej promujesz Twoje bestsellery

ZOBACZ KATALOG PROMOCJEKilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?