Wróć na DaWandę »

Zasady zwrotów i anulowania

Dorka
20 September 2017
Pierwsze kroki

Klient ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podania przyczyn w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki.

W przypadku chęci odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży należy poinformować o tym Sprzedawcę (Nazwa butiku:…………………………………………., Adres: …………………………………….., E-mail: ………………), składając jednoznaczne oświadczenie woli (poprzez wysłanie tradycyjnego listu lub maila).

Kupujący może skorzystać z załączonego wzoru odstąpienia od umowy.

Aby zachować termin odstąpienia od umowy, wystarczy wysłać do Sprzedawcy jednoznaczne oświadczenie woli przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Zwracany produkt zostanie przyjęty przez Sprzedawcę jedynie wówczas, gdy zostanie odesłany w stanie nienaruszonym oraz w oryginalnym opakowaniu nie zawierającym żadnych uszkodzeń. Zwracany produkt nie może nosić śladów użytkowania.

Koszty przesyłki zwracanego towaru ponosi klient.

Sprzedawca dokona zwrotu ceny w terminie 14 dni od przyjęcia zwracanego Produktu.

Zwrotowi nie podlegają produkty wykonane na indywidualne zamówienie Kupującego oraz takie, które zostały na jego życzenie zmodyfikowane.

Przykładowy formularz odstąpienia od umowy

W celu odstąpienia od umowy kupna-sprzedaży należy wypełnić poniższy formularz i wysłać go do sprzedawcy:

— Niniejszym odstępuję od zawartej przeze mnie umowy kupna-sprzedaży następującego towaru:
…………………………………………………………………………………………………

— Towar zamówiłem dnia ………. / otrzymałem dnia …………..

— Imię i Nazwisko konsumenta

— Adres konsumenta

— Podpis konsumenta (tylko przy wersji papierowej)

— DataDorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?