Wróć na DaWandę »

Twoja wizytówka – baner i opis w sklepie

dawanda
20 September 2017
Pierwsze kroki

DaWanda jest platformą, na której więzi międzyludzkie mają ogromne znaczenie. Użytkownicy nie kupują tutaj anonimowych, wytwarzanych masowo na Dalekim Wschodzie produktów, lecz są w bezpośrednim kontakcie z projektantami i twórcami wszystkich publikowanych projektów.

Tym, co przede wszystkim interesuje Kupującego, jest pochodzenie produktu. Kto go zrobił? Gdzie i w jaki sposób został on stworzony? Opowiedz Kupującym o sobie, Twojej pasji i Twoich produktach! Jest to podstawowy czynnik, który buduje zaufanie do Ciebie jako Sprzedającego oraz do oferowanych przez Ciebie produktów.

Czego się dowiesz?

  • gdzie w sklepie znajduje się baner?
  • jakie wymiary powinien mieć?
  • na co zwrócić uwagę przy tworzeniu banera sklepu?
  • jak go wstawić?
  • gdzie w sklepie znajduje się jego opis?
  • co w nim zawrzeć?
  • jak go wstawić?

O banerze słów kilka..

Baner sklepu pojawia się na samej górze strony i jest Twoim pierwszym i najbardziej widocznym elementem, gdy ludzie odwiedzają Twój sklep. Powinien zostać estetycznie i kreatywnie zaprojektowany, jednocześnie dając w prosty sposób do zrozumienia, co użytkownik znajdzie w Twoim butiku – tak jakby był to szyld sklepu na ulicy.

  • Świetnym pomysłem jest dodanie nazwy sklepu, zdjęcia Twoich produktów, a także nazwy Twojej aktualnej kolekcji, bo całość pełni funkcję logo Twojego sklepu. Zastanów się, do jakiej grupy ludzi chciałbyś dotrzeć i jaką kreację stworzyć, aby osiągnąć ten efekt.
  • Pamiętaj, że warto wykorzystać całą przestrzeń, którą dajemy Ci na baner. Maksymalnie może on mieć 980 pikseli szerokości oraz 200 pikseli wysokości – trzymając się tego rozmiaru, możesz mieć pewność, że baner będzie idealnie wypozycjonowany na całej szerokości Twojego sklepu.
  • Traktuj baner w swoim sklepie jako element, który powinien być stale dopasowywany do Twoich kolekcji, pory roku czy specjalnych okazji, jak na przykład zbliżające się Święta czy Walentynki.

Jak dodać baner?

Baner możesz dodać, przechodząc do edycji swojego sklepu przez Moja DaWanda >> Mój sklep i produkty >> Edytuj sklep i wgrywając odpowiedni plik z Twojego dysku. Zobacz poniżej – czyż nie rzuca się w oczy?:)

Spójrz na kilka poniższych przykładów. Może znajdziesz swoją inspirację?


Możesz stworzyć swój własny baner wykorzystując programy do obróbki grafiki. Jeżeli nie czujesz się pewnie w obsłudze takiego programu, zawsze możesz poprosić przyjaciół o pomoc lub sprawdzić, jaki baner sklepu mogą wykonać dla Ciebie inni użytkownicy DaWandy!

Opis sklepu

Dodaj do swojego profilu imię, napisz, czym się interesujesz i skąd czerpiesz inspirację.

Opis Twojego sklepu powinien krótko wyjaśniać użytkownikowi jakiego rodzaju produkty oferujesz, jak je wytwarzasz i jak zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem tak unikalnej oferty. Twój sklep wyróżnia się czymś specjalnym i niesamowitym? To jest właśnie miejsce, żeby dać o tym wszystkim znać!

Jak dodać opis?

Podobnie, jak przy chęci dodania / zmiany banera, wchodzimy sobie do menu edycji sklepu przez Moja DaWanda >> Mój sklep i produkty >> Edytuj sklep i na samej górze w okienku Informacje o sklepie edytujemy pole Opis. Zerknij poniżej:

Spójrz na sklepy najlepszych projektantów na DaWandzie

Wierzymy, że znajdziesz kilka niezłych pomysłów na to, jak urządzić swój sklep! Popatrz, jak urządzili je już jedni z naszych dawandowych ulubieńców:)

Tworząc m.in. opis swojego sklepu, warto zerknąć na wskazówki dotyczące SEO, a więc w skrócie na elementy, które sprawiają, że sklep będzie się wyświetlał wysoko w wynikach wyszukiwania Google!

ZERKNIJ

Odwiedź i podejrzyj

♥ Grol Jewelleryinfografika_shop_wiosna-05

♥ The Same

♥ Karolina Garczyńska

♥ Valek Rolling Pins

♥ Kosmos

Warto zajrzeć

→ Galeria w sklepie

→ Twój profil

→ Dodaj produktyKilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?