Wróć na DaWandę »

Słowa kluczowe

dawanda
20 September 2017
Inne

Chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na temat słów kluczowych. Ich dobór decyduje o tym, jak często Wasze produkty pojawiają się w wynikach wyszukiwania internauty odwiedzającego DaWandę (Waszego potencjalnego klienta). Temat jest o tyle ciekawy, że klient przychodzi z konkretną potrzebą, którą chce zrealizować (wpisując daną frazę w dawandową wyszukiwarkę). To daje Wam określone możliwości. Czas je wykorzystać:)

1. Jak działa (nasza) wyszukiwarka?

Wyszukiwarka znajduje produkty, których słowa kluczowe (każdy produkt ma odpowiednie pole, gdzie można wpisać jego słowa kluczowe) są najbliższe wyszukiwanej frazie, tzn. np.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę:

gałki do mebli

pojawią się wszystkie produkty, które w polu edycji produktu “słowa kluczowe” miały wpisane przynajmniej jedno ze słów:

gałki lub/i do mebli

przy czym w pierwszej kolejności pojawią się te produkty, które zawierają wszystkie słowa kluczowe.
Na początku listy pojawią produkty mające dosłowny odpowiednik wyszukiwanej frazy, czyli gałki do mebli

2. Im więcej różnych słów kluczowych, tym lepiej

Dość oczywiste jest stwierdzenie, że więcej wpisanych słów kluczowych skutkuje większą ilością wyświetleń Waszych produktów. Na chwilę obecną DaWanda daje możliwość wprowadzenia do 100 znaków w polu “słowa kluczowe” przy każdym produkcie. Warto maksymalnie wykorzystać tę funkcję.

3. Jak dobierać słowa kluczowe?

Ogólna zasada jest dość prosta. Należy starannie dobrać takie słowa kluczowe, aby zyskać jak największą liczbę wyświetleń. Dzięki temu potencjalni klienci łatwo dotrą do Waszych produktów. W pierwszej kolejności można wybrać te słowa, które dotyczą bezpośrednio produktu. W przypadku wcześniej wspomnianych gałek do mebli pewnie byłyby to słowa:

gałka,gałki,do mebli,uchwyt,uchwyty,do szafe…

w następnym kroku opiszmy cechy produktu:

zielony,porcelanowa,porcelanowy,kula

i kategorie jego zastosowań:

renowacja,wyposażenie,akcesoria,meblowe,meble,wystrój,wnętrza

Dodatkowo, warto pamiętać, że Wasz produkt mógłby być wykorzystany jako prezent na rozmaite okazje. Na przykład, w przypadku Świąt Bożego Narodzenia można wykorzystać:

prezent do domu, prezenty, wnętrzarskie

Zasady doboru słów kluczowych są takie same dla wszystkich wersji językowych DaWandy, dlatego warto wpisywać je w każdym języku, na który przetłumczycie swoje produkty (zwróćcie uwagę głównie na opisy w języku niemieckim i angielskim – to największe rynki na DaWandzie). Słowa kluczowe należy wpisywać oczywiście w rodzimym języku klienta, tzn. w Niemczech – po niemiecku itd.:)

W doborze słów kluczowych może Wam pomóc również narzędzie planowania słów kluczowych, dostępne w Google Adwords czy Google Trends.Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?