Wróć na DaWandę »

Sklep bez twarzy nie zadziała, czyli pokaż swoją pasję

dawanda
20 September 2017
Inne

Wystrojowi sklepu powinieneś poświęcić co najmniej tyle samo uwagi, co produkcji swoich unikatów. Już na pierwszy rzut oka odwiedzający powinni czuć się w nim dobrze i być zachęceni do kupna Twoich produktów. Twój indywidualizm powinien inspirować, zaciekawiać i zachęcać do szperania po Twoim sklepie. Twój sklep powinien być jedyny w swoim rodzaju i odzwierciedlać Twoją działalność.

Trafnej wizytówki na drzwiach też nie powinno zabraknąć!

Stwórz ładny baner i umieść go na centralnym miejscu w sklepie. Będzie przyciągał zainteresowanie i uwagę klientów.

Idealne rozmiary reklamy to: 950 pikseli szerokości x 200 pikseli wysokości (taki baner rozmieszczony jest na całej szerokości sklepu i wygląda szczególnie spójnie. Baner możesz wykonać sam w dowolnym programie graficznym, może on zawierać logotyp i nazwę sklepu, zdjęcia produktów, aktualnej kolekcji. Przemyśl, jaka jest Twoja grupa docelowa i jaki przekaz chcesz zawrzeć w Twoim wizerunku.

Obejrzyj inne sklepy na DaWandzie i poza nią. Czasami może nie warto być w 100% poważnym, tylko pozwolić sobie na nieco pikanterii, czy żartu?

Pokaż też swoją Twarz ;)

Odwiedzający nie szukają tu anonimowych produktów masowej produkcji. Kontakt pomiędzy wytwórcą i kupującym jest bezpośredni. Klientów interesuje pochodzenie produktów, ich projektant i proces tworzenia.

Utrzymuj kontakt ze swoimi klientami! Opowiedz im coś o sobie. To wprowadzi atmosferę zaufania do Ciebie jako producenta i jakości Twoich produktów. Napisz np. w profilu sprzedawcy jak się nazywasz, opisz swoje zaplecze artystyczne, jaki jest proces produkcji, jaka była Twoja droga do zajęcia artystycznego i sukcesu. Podziel się swoją historią. Nie zapomnij o dobrym zdjęciu na profilu. Dla większości kupujących jesteś zupełnie obcy, tym bardziej jeśli nie sprzedałeś jeszcze zbyt wielu produktów i nie otrzymałeś komentarzy i ocen. Jeśli nie chcesz dzielić się swoim zdjęciem, wstaw jakąś trafną grafikę – np. zdjęcie czy ilustrację twoich flagowych produktów albo logo.

Oto przykłady zdjęć profilowych, które nam się bardzo spodobały – może dadzą Ci szczyptę inspiracji…


 

Do dzieła! :)Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?