Wróć na DaWandę »

Międzynarodowe Cykliczne Promocje Tematyczne

dawanda
20 September 2017
Inne

Raz na jakiś czas namawiamy Was gorąco do udziału w międzynarodowych akcjach promocyjnych, mocno komunikowanych na wszystkich platformach DaWandy. Ale jak to jest, że niby promocja, lecz produkty z dawandowej kategorii PROMOCJA nie biorą udziału? Albo: zgłaszacie się, a tu w sklepie wszystko po staremu – żadnej czerwonej chmurki, a niby bierzecie udział? I czemu raz zniżka się pojawia, a raz nagle znika, potem kolejnego dnia znowu jest? Czy coś z DaWandą nie tak? Otóż nie! Poniżej rozwiewamy wątpliwości i wyjaśniamy zasady akcji:)

Czego się dowiesz?

 • Na czym polegają cykliczne międzynarodowe akcje promocyjne?
 • Skąd czerpać informacje o międzynarodowej akcji?
 • Jak możesz zgłosić swój udział?
 • Kiedy przeceniają się Twoje produkty?
 • Gdzie i jak informujemy o całej akcji promocyjnej?
 • Co zyskujesz?

Zasady międzynarodowych promocji

Międzynarodowe promocje z automatycznymi zniżkami odbywają się raz na jakiś czas – cyklicznie:) Udział w takiej promocji jest oczywiście dobrowolny, a zasady przedstawiają się następująco:

 • Akcja polega na automatycznym przypisaniu (przez nasz system) zniżki produktom z aktualnie promowanych głównych kategorii DaWandy – z reguły zniżka wynosi 12% lub 15% – w sklepach, które zgłosiły swój udział w akcji.
 • Automatyczna zniżka może pojawić się tylko w produktach wcześniej nieprzecenionych – tym samym dawandowa kategoria PROMOCJE jest z akcji całkowicie wyłączona.
 • Produkty biorące udział w akcji danego dnia oznaczamy specjalną czerwoną chmurką z wysokością zniżki, a na stronie sklepu na samej górze pojawia się kolorowa belka z informacją, że bierze on udział w promocji.
 • Zniżka obowiązuje jedynie w odniesieniu do bazowej ceny produktu, koszty wysyłki pozostają bez zmian.
 • Dla akcji istotna jest jedynie pierwsza kategoria, w której umieszczone są dawandowe produkty – druga kategoria nie ma znaczenia.
 • każdym momencie trwania akcji można zgłosić swój udział, zrezygnować, ponownie zgłosić udział itd. – mamy pełną dowolność:)
 • Po okresie trwania akcji ceny automatycznie powrócą to pierwotnego poziomu.

serduszko line template

Informacje o najbliższych akcjach

Gdy tylko ruszają zapisy, natychmiast informujemy Was o tym w specjalnym newsletterze do Sprzedawców
Również na stronie Moja DaWanda od razu aktywuje się przycisk do zgłoszenia swojego udziału w akcji. Zwykle zapisy ruszają kilka dni przed początkiem samej promocji. Warto od razu zgłosić swój udział. Dlaczego?

Najważniejsza przyczyna to fakt, że na kilka dni przed początkiem akcji zespoły zagraniczne wybierają produkty do promocji akcji na stronach głównych, w newsletterach i innych kanałach DaWandy. W tym celu muszą wiedzieć, kto jest zainteresowany udziałem! Dlatego warto pozwolić się znaleźć już od pierwszego dnia zapisów.

1
jesienne rabaty optin

Jak zgłosić swój udział?

Na stronie w momencie otwarcia zapisów pojawia sie przycisk umożliwiający zgłoszenie swojego udziału. Po jego kliknięciu akcpetujemy regulamin (wszystkie warunki zostały również tam dokładnie opisane) i zapisujemy się. W specjalnym newsletterze dotyczącym międzynarodowej promocji oraz na Portalu Sprzedawcy umieszczamy przycisk do zapisów:)

regulamin

Kiedy produkty się przeceniają?

To zależy:) Jeżeli danego dnia promujemy wybrane kategorie główne DaWandy, przecenią się jedynie produkty umieszczone w tych kategoriach (UWAGA! Istotna jest jedynie pierwsza kategoria produktu, druga kategoria dla promocji nie ma znaczenia). Jeśli promujemy wszystkie kategorie w danym dniu, wtedy czerwoną chmurkę w sklepie, który zgłosił swój udział, powinny otrzymać wszystkie produkty – poza tymi, które znajdują sie aktualnie w dziale PROMOCJA.

2

Gdzie i kiedy informujemy o całej akcji?

Wszędzie, gdzie sie tylko da! A konkretnie:

 • Przez cały czas trwania promocji na stronie głównej i podstronach wszystkich platform DaWandy (Polska + oddziały zagraniczne) znajduje się kolorowa belka informująca o czasie trwania akcji, kategoriach promowanych danego dnia, wysokości zniżki i linkująca do katalogu produktów biorących udział w akcji.
 • Każdy sklep biorący udział w akcji na swojej stronie na samej górze otrzymuje kolorową belkę z informacją, że jego produkty uczestniczą w międzynarodowej akcji promocyjnej.
 • Produkty z kategorii promowanych danego dnia otrzymują specjalną czerwoną chmurkę z wysokością oferowanej zniżki.
 • Powstaje specjalny katalog, w którym znajdują sie wszystkie produkty biorące udział w promocji danego dnia – linkujemy do niego ze strony głównej DaWandy każdego z krajów.
 • Szeroko informujemy w naszych kanałach marketingowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, o akcji!

jesienne rabaty belka HP

Co zyskujesz?

 • znalezienie się w katalogu produktów, do którego linkujemy ze wszystkich mozliwych miejsc, co generuje w nim duży ruch!
 • dotarcie do klientów zagranicznych i rozszerzenie klienteli – promocja jest międzynarodowa!
 • możliwość zaistnienia na stronie głównej, w kanałach marketingowych DaWandy!

Jak wygląda zatem proces z perspektywy Sprzedawcy?

♥  Otrzymujesz informację o początku zapisów
do udziału w akcji – w newsletterze oraz na Portalu Sprzedawcy.

♥  Zapisujesz się – międzynarodowe zespoły widzą Cię na liście sklepów biorących udział przy poszukiwaniach produktów do umieszczenia w materiałach promujących akcję!

♥  Zaczyna się czas trwania promocji – spoglądasz na stronę główną, jakie kategorie danego dnia są promowane. Jeżeli masz w nich produkty, otrzymają one specjalną czerwoną chmurkę z wysokością zniżki, znajdą się w specjalnym katalogu.

♥  Docierasz do szerokiego grona odbiorców lokalnych i zagranicznych – sprzedajesz! :)

Przykłady

Pasek kierujący do akcji na wszystkich międzynarodowych platformach DaWandy


belka homepage 1

Filtr akcji rabatowej w katalogu głównym DaWandy

filtr1

Kategoria PROMOCJE, produkty biorące udział w akcji i niebiorące udziału

rodzaje promo

Oznaczenie produktu

oznaczenie

Na koniec przykładowe materiały promocyjne z międzynarodowych kanałów marketingowych DaWandy

bnr_blendende_rabatte_403x504_EN

buyer-nwlt_300_NL

nwlt_materialrabatt_day01_1_PL_536x350

nwlt_entdecker_rabatte_buyer02_ES

NWLT_Mai_Rabatte_Tag1_536x270_FR

NWLT_Rabatt_Material1_DE_536x270Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?