Wróć na DaWandę »

Metody płatności oraz wprowadzenie do PayPal

dawanda
20 September 2017
Inne

Na DaWandzie nie pośredniczymy w przekazywaniu płatności między Tobą a kupującymi. Kupujący płacą za wybrane produkty bezpośrednio Tobie. Z tego powodu, im więcej metod płatności zaoferujesz kupującemu, tym chętniej kupi on produkt z Twojego butiku i łatwiej będzie mu uiścić opłatę. W sekcji Edytuj mój sklep w Mojej DaWandzie wybrać możesz metody płatności, jakie zaoferujesz kupującym.

Platnosci 1

Przelew bankowy jest najpopularniejszą metodą wybieraną przez kupców z Europy. Jeśli chcesz korzystać z przelewu bankowego jako metody płatności, umieść szczegóły dotyczące swojego konta w swoim profilu. Będą one przekazywane kupującym dopiero w momencie potwierdzenia przez Ciebie zamówienia. Celem ułatwienia przelewów międzynarodowych od kupujących spoza Polski, dodaj również informacje na temat numerów IBAN oraz BIC/Swiftswojego banku. Jeśli nie znasz IBAN oraz BIC/Swift swojego banku, skontaktuj się ze swoim bankiem, który powinien przekazać Ci te informacje.

Uwaga! Jeśli sprzedajesz do krajów spoza Europy, przelew bankowy nie jest polecaną metodą, gdyż zajmuje on więcej czasu i jest droższy dla obydwu stron.

Inne metody płatności to gotówka w przypadku płatności przy odbiorze lub wysłanie przesyłki za pobraniem.

Rekomendowaną przez nas metodą płatności jest PayPal. Wielu kupujących wybiera tę metodę, gdyż jest bardzo szybka i prosta w obsłudze. Za pomocą kilku kliknięć kupujący są w stanie zapłacić za swoje zamówienie, bez potrzeby zapamiętywania dodatkowych kodów, numerów transakcji, itd. PayPal jest formą płatności bardzo popularną w krajach zachodnich, gdzie DaWanda jest już obecna od kilku lat (Niemcy, Francja, UK, Holandia, Włochy, Hiszpania). Umieszczając tę formę płatności możesz ułatwić życie swoim klientom, również z za granicy.

Jak ustawić PayPal jako metodę płatności?

Jeśli korzystasz z PayPal do pobierania płatności, będziesz ponosić koszty związane z obsługą tych transakcji. Więcej na ten temat przeczytasz tu.

Tylko dwa kroki dzielą Cię od umożliwienia swoim klientom płatności poprzez PayPal:

1. Stwórz darmowe konto PayPal

Wejdź na www.paypal.com i kliknij ‘Załóż konto’. W czasie rejestracji możesz wybrać czy chcesz założyć konto prywatne czy biznesowe. Jeśli jesteś profesjonalnym sprzedawcą, powinnaś wybrać konto dla firmy. Następnie po prostu wypełnij formularz i zarejestrujesz się na PayPal.

2. Wybierz PayPal jako metodę płatności na DaWandzie

Wejdź do sekcji Edytuj mój sklep i wybierz PayPal. Wpisz adres e-mail, jaki wykorzystałaś w rejestracji na PayPal.

Kiedy Twój klient płaci za zamówienie poprzez PayPal, płatność powinna dotrzeć na Twoje konto w czasie kilku sekund, zaś Ty otrzymasz wiadomość potwierdzającą dokonanie transakcji. Ponieważ nie musisz czekać na swoje pieniądze, szybciej możesz przystąpić do przygotowania zamówienia, wysyłki, sprawiając, że dotrze ona w mgnieniu oka do kupującego.

serduszko_nsl



Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?