Wróć na DaWandę »

Krok 8. DaWanda WebShop – sprzedawaj wszystkimi możliwymi kanałami!

Dorka
20 September 2017
Pierwsze kroki

Masz pokaźne grono fanów na Twoim profilu FB? Twittujesz? Prowadzisz poczytnego bloga? Stworzyłeś interesującą stronę www? Pokaż Twoje dawandowe oferty także w innych internetowych kanałach! Do tego właśnie posłuży Ci jedno z naszych narzędzi marketingowych – DaWanda WebShop! Nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej wiedzy technicznej! Nie potrzebujesz wyjątkowych umiejętności manualnych! Do tego narzędzie jest całkowicie bezpłatne! Poniżej zaprezentujemy Ci, jak łatwo założyć DaWanda WebShop i jak z niego korzystać. Więcej ruchu, więcej fanów, więcej klientów i większa sprzedaż – let’s go:)

DaWanda Widżet

Po podjęciu decyzji o umieszczeniu dawandowego WebShopu w naszych kanałach zewnętrznych zaczynamy od jego szaty graficznej. Żeby dobrać odpowiednie parametry, wchodzimy w tzw. widżet przez Moja DaWanda >>> Jak reklamować >>> DaWanda Widżet i dobieramy elementy wyglądu według własnego upodobania i wizji. Zawsze możemy podejrzeć, jak taki WebShop będzie finalnie wyglądał, edytować, znowu podejrzeć i tak do momentu, w którym będziemy już w 100% zadowoleni z efektu:)

Podgląd widżetu może wyglądać np. tak, jak ten po prawej stronie. Zauważmy, że możemy zdecudować, czy Kupujący zobaczy produkty jako pokaz slajdów, czy będzie miał możliwość samodzielnego przeglądania kolejnych partii.

Kiedy już ustawimy wszystkie parametry zgodnie ze swoim pomysłem, pora na wyświetlenie kodu źródłowego, skopiowanie i zapisanie w jakimś wygodnym miejscu – Notatniku, Wordzie – skąd łatwo nam będzie go potem przekleić na stronę www.

Mamy już spersonalizowany widżet, hurra! Zobaczmy, co dalej..

DaWanda WebShop dla strony www lub bloga

Łatwo, szybko, przyjemnie, bezpłatnie! Mamy kod html wygenerowany dzięki widżetowi DaWandy. Wystarczy wkleić go na swoją stronę lub bloga i już – gotowe! Zobacz w naszym FAQ kilka wskazówek dla najpopularniejszych serwisów, w jaki sposób w nich dodać WebShop do bloga lub strony www.

Podejrzyj, jak to wygląda

Rzućmy okiem na dawandowy Sklep Czary z Drewna, na którego blogu znajdziemy właśnie WebShop utworzony w sposób opisany powyżej. Co sprawia, że nasze narzędzie pomaga Projektantowi?

  • duża widoczność produktów z oferty poza stroną DaWandy
  • rotujący baner na blogu prezentujący wszystkie produkty
  • możliwość kupna produktów na stronie bloga, zintegrowanej ze Sklepem na DaWandzie
  • łatwe zarządzanie – zawsze przez DaWandę – i automatyczna aktualizacja informacji w WebShopie

DaWanda WebShop dla strony na Facebooku

Tym razem na stronie narzędzi DaWandy wybieramy z menu po lewej stronie DaWanda WebShop, aby połączyć Sklep z naszym fanpage’em. Klikamy Włącz teraz! Musimy być zalogowani na nasze konto na FB. WAŻNE! Sklep może zostać podłączony jedynie do publicznego fanpage’a, nie jest to możliwe w przypadku prywatnej strony Sprzedającego.

Ważna informacja dotycząca integracji WebShopu z portalem Facebook: w ostatnich miesiącach Facebook wprowadził szereg zmian, które uniemożliwiają integrację nowych butików. Sprawdzamy obecnie możliwości bezusterkowego działania WebShopu, ale możliwa jest również sytuacja, że nie będziemy mogli udostępniać już tej funkcji. Będziemy o tym informować, gdy tylko sytuacja się wyjaśni. (Maj 2016)

Zostajemy przekierowani do DaWanda WebShop Community, gdzie zainstalujemy aplikację. Najeżdżamy na znak „” i wybieramy polecenie Dodaj aplikację do strony. Na rozwijalnej liście zaznaczamy nasz fanpage, aceptujemy regulamin i przechodzimy do konfiguracji aplikacji bezpośrednio na naszym fanpage’u.

  1. Wybieramy, czy na stronie naszego sklepu mają się wyświetlać wszystkie produkty, czy tylko z konkretnej kategorii.
  2. Wybieramy Edycję ustawień – tu możemy dopasować część estetyczną sklepu do naszych preferencji.
  3. Tu określamy, ile produktów ma się znaleźć w wierszu, ile w kolumnie, jaka ma być kolorystyka WebShopu i czy na stronę FB ma zostać zaimportowany baner z dawandowego sklepu.

Także w ustawieniach aplikacji na FB możemy zmienić kilka elementów, m.in. mały obrazek wyświetlający się po lewej stronie przy nazwie naszego WebShopu (domyślnie jest to czerwony kwadrat z białym serduszkiem w środku) albo nazwękoło niego wyświetlaną (domyślnie DaWanda WebShop).

Zobacz, jak to wygląda na FB

Znowu spójrzmy na Czary z Drewna. Sklep przygotował się przykładnie do internetowej sprzedaży:)

Zajrzyj do innych Projektantów


 Dorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?