Wróć na DaWandę »

Krok 7. Spraw, by Twój sklep był naprawdę Twój – spersonalizuj go!

Dorka
20 September 2017
Pierwsze kroki

68015647-Duza-typografia-na-sklejce---BE-YOURSELF

Witaj!

personalizację swojego Sklepu musisz włożyć tak samo dużo wysiłku, jak w tworzenie Twoich produktów. Wszyscy, którzy odwiedzają Twój Sklep, powinni być zaintrygowani jego wyglądem, tak aby dokładnie przyjrzeli się temu, co chcesz im zaoferować. Sklep powinien reprezentować i odzwierciedlać Twoją markę i w jasny sposób pokazywać ludziom, kim jesteś i czym się zajmujesz. Upewnijmy się, że osiągniesz to, dzięki poniższym wskazówkom.

Czego się dowiesz?

  • Które elementy Twojego sklepu wyróżnią Cię na morzu dawandowego rękodzieła?
  • Gdzie je znaleźć?
  • Na co zwrócić uwagę przy ich edycji?

Co sprawia, że Twój sklep jest naprawdę TWÓJ?

Na pierwszy rzut oka (Twojego, ale i klienta!) w sklepie na DaWandzie jest 5 elementów, które mogą odróżnić Cię od grona innych równie niesamowitych projektantów. Spójrzmy na poniższy obrazek, gdzie je znaleźć.

Zobacz, w jaki sposób możesz spersonalizować Twój Sklep! Poniżej krótka charakterystyka każdego z przedstawionych elementów, żeby uzyskać szczegóły, kliknij na chmurkę z numerkiem i dowiedz się więcej:)

chmurka1

BANER SKLEPU – pojawia się na samej górze w sklepie, nie sposób go przeoczyć! Jest Twoją wizytówką, Twoim logo, Twoją twarzą, Twoją marką.. Pokaż na nim, co tworzysz, w jaki sposób i dla kogo! Zaprezentuj się śpiewająco, kolorowo i oryginalnie! Przyciągnij i zatrzymaj uwagę gości w Twoim sklepie! Przeczytaj więcej tutaj.

chmurka2

OPIS SKLEPU – Kupujący na DaWandzie są zainteresowani historiami projektantów, od których kupują. Z tego powodu istotnym jest, by opis sklepu nie pozostał pusty. Jest to miejsce, gdzie możesz podzielić się ze swoimi klientami informacjami o tym, jak powstała marka, co Cię inspiruje, jakie masz pasje (także poza tymi, które pokazujesz na DaWandzie!). To także możliwość pokazania się z innej strony oraz zaskoczenia swoich klientów. Przeczytaj więcej tutaj.

chmurka3

GALERIA – to naszym zdaniem absolutny must-have. Pozwala  ciekawie zaprezentować swój sklep, pokazać bestsellery, wybrać produkty z których jesteśmy szczególnie dumni. Dodatkowo, wykorzystaj również potencjał tkwiący w nazwie galerii. Jeśli pokażesz w niej nową kolekcję – zatytułuj ją nazwą kolekcji. Jeśli to bestsellery, również wspomnij o tym w nazwie. Przeczytaj więcej tutaj.

chmurka4

KATEGORIE W SKLEPIE – jeśli prowadzisz sklep, w którym asortyment jest bardzo szeroki, a dodatkowo są to dość różnorodne produkty, to temat kategorii w sklepie powinien być dla Ciebie szczególnie istotny. Kategorie w sklepie pozwalają w wygodny sposób posortować oferty, które masz w swoim butiku. Dodatkowo, znacząco ułatwiają one nawigację klientom. Przeczytaj więcej tutaj.

chmurka5

PROFIL – głównie zdjęcie profilowe! to drugi z graficznych elementów, po banerze które możesz dodać do swojego butiku. O ile w przypadku baneru – często projektanci decydują się na pokazanie logo i produktów, to akurat w tym miejscu zachęcamy do umieszczania swojego zdjęcia, tak by dać klientom namiastkę osobistego kontaktu. Przeczytaj więcej tutaj.

logo_dawanda

Udanej przygody przy personalizacji Twojego sklepu! Pozwól się poznać i nam, pokaż swoje mocne strony:)Dorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?