Wróć na DaWandę »

Krok 3. Dodawanie produktów w nowej odsłonie!

Dorka
20 September 2017
Pierwsze kroki

Prezentujemy proces dodawania produktów na DaWandzie. Będzie miło, łatwo i przyjemnie. Minutka, dwie i produkty niemalże same pojawią się w Twoim Sklepie:)

Zacznijmy od początku. Aby dodać nowy produkt, wystarczy wejść na stronę Moja DaWanda w zakładkę Mój sklep i produkty i kliknąć opcję Wystaw ofertę. W poprzedniej wersji pojawiały się aż cztery strony informacji o produkcie, które musieliśmy wypełnić. Tym razem wszystko znajduje się na jednej.

 

WAŻNE! Jeżeli Twój sklep nie został przez nas jeszcze aktywowany, po uzupełnieniu informacji o produktach kliknij koniecznie ZAPISZ JAKO PROJEKT. Jeżeli wybierzesz przycisk Opublikuj, zostaniesz przekierowany do strony głównej, a dane o Twoim produkcie zostaną utracone.

serduszko_nsl_2

Rozbudowany edytor tekstu

Nowe opcje i komfortowy design naszego edytora tekstu pozwolą Ci w dziecinnie prosty sposób sformatować opisy produktów, wyróżnić ważne elementy (np. dzięki pogrubieniu, kursywie czy wypunktowaniu), a więc dopasować prezentację asortymentu w Sklepie do Twoich preferencji.

Dzięki opcji Podgląd w każdej chwili możesz podejrzeć, jak tworzony przez Ciebie opis będzie się prezentował dla klientów w Sklepie. Od razu na górze znajdziesz zakładki z wszystkimi językami DaWandy – w ten sposób za jednym zamachem uzupełnisz też tłumaczenia Twoich produktów i przygotujesz się na sprzedaż międzynarodową.

WSKAZÓWKA: Jeśli masz w ofercie więcej produktów o takich samych cechach, różniących się jedynie kilkoma szczegółami, możesz wykorzystać jeden z już wystawionych produktów jako szablon – wszystkie informacje wyświetlą się wtedy automatycznie w okienkach na stronie, a Ty edytujesz jedynie to, czym wystawiany produkt się różni od szablonowego.

Jeżeli część opisowa jest gotowa, nic nie stoi na przeszkodzie, by wgrać kilka zdjęć w celu wizualizacji produktu.

Intuicyjne wgrywanie zdjęć

Od teraz wszystkie (maksymalnie cztery) zdjęcia produktu możesz dodać na raz, przeciągając je i upuszczając w oknie edytora (w myśl tzw. zasady Drag&Drop). Dzięki temu łatwiej je podejrzysz, opracujesz i posortujesz. Jakie to wygodne!

Jeżeli potrzebujesz kilku porad na początek, jak poradzić sobie z fotografią i odpowiednio przedstawić produkt klientowi, zajrzyj tutaj.

Łatwe zarządzanie profilami wysyłki

Profil wysyłki pozwala w łatwy sposób przypisać koszty wysyłki do produktów. Ogólnie tworzymy je, wybierając z Menu w Moja DaWanda zakładkę Mój sklep i produkty i dalej Zarządzanie kosztami wysyłki.

Jeżeli takie profile już masz, wystarczy wybrać jeden z listy i przypasować do dodawanego produktu (podobnie zasady zwrotów i anulacji). Jeżeli dopiero chcesz stworzyć taki profil, możesz to od razu uczynić w formularzu dodawania produktu!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Stworzyliśmy rozwijalne  listy cech, z których możesz wybrać te odpowiadające Twoim produktom. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia wygodniejsze i bardziej intuicyjne dla Ciebie. Wybierasz: kolor, wzór, styl, materiał, rodzaj wykonania, elementy możliwe do indywidualnego dopasowania.

I najlepsze – elementy wybierane z list automatycznie się tłumaczą na inne języki DaWandy, podobnie jak do tej pory kategorie! Spójrz poniżej, jak to wygląda!

Od razu sprawdź, jak to działa!

Więcej informacji na temat nowego procesu dodawania produktów i zarządzania nimi znajdziesz tutaj, zobacz też najczęściej zadawane pytania dotyczące tego tematu tutaj.

Pamiętaj o tagach

Tagi są istotnym elementem wyszukiwania produktów na DaWandzie, więc nie zapominaj dodać ich zarówno po polsku, jak i w innych językach! Oddziel je przecinkiem. Zastanów się, co wpisałby w okienku wyszukiwania klient, żeby odnaleźć produkty takie jak Twoje? Więcej o słowach kluczowych przeczytasz przy okazji omówienia zasad SEO, zobacz tutaj »

serduszko_nsl_2

Masz pytania lub uwagi dotyczące nowej wersji procesu dodawania produktów? Jeśli tak, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta na adres pomoc@dawanda.pl, a w tytule wiadomości wpisanie „Nowa metoda dodawania ofert”.

Pozdrawiamy:)Dorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?