Wróć na DaWandę »

Krok 2. Twój własny profil – daj się poznać!

Dorka
20 September 2017
Pierwsze kroki

Zdjęcie profilowe to drugi z graficznych elementów po banerze, który możesz dodać do swojego butiku. O ile w przypadku baneru – często projektanci decydują się na pokazanie logo i produktów, to akurat w tym miejscu zachęcamy do umieszczania swojego zdjęcia, tak by dać klientkom namiastkę osobistego kontaktu.

Czego się dowiesz?

 • czym jest Twój profil na DaWandzie?
 • które informacje w profilu są absolutnie niezbędne?
 • jak dobrać zdjęcie profilowe?

O profilu

Profil Sklepu to zbiór podstawowych informacji o Tobie i Twoim butiku. Żeby go wypełnić, wejdźmy w Moja DaWanda >> Mój profil >> Edytuj profil.  Tutaj po kolei możemy uzupełnić wszystkie wyróżnione pola, a więc:

 • nazwa użytkownika (UWAGA! możemy ją samodzielnie zmienić tylko raz!)
 • dane osobowe
 • konto na Facebooku
 • adres mailowy
 • hasło do Sklepu na DaWandzie
 • zdjęcie profilowe
 • informacje o nas (strona www, blog, FB)
 • języki, które znamy
 • waluta
 • adres
 • ustawienia powiadomień na DaWandzie

Informacje ogólne

Tutaj przede wszystkim zwróćmy uwagę na przycisk na samej górze, który pozwala nam podejrzeć, jak nasz profil Sklepu będzie wyglądał dla przypadkowego gościa. Ponadto od razu na starcie łączymy nasz Sklep z profilem na Facebooku w prosty sposób – dzięki temu przyciągnie on więcej klientów, a więc bez żadnych nakładów finansowych czy skomplikowanej wiedzy marketingowej zwiększymy sprzedaż!

Kolejne pole to krótka informacja o nas, która pojawi się w profilu marki – coś w rodzaju wizytówki. Dlatego warto się postarać, żeby była zwięzła, informacyjna, a jednocześnie chwytliwa i przyciągająca!

Wpisujemy tu też namiary na naszą stronę www, bloga i FB – przy okazji odhaczamy, gdzie gość może je zobaczyć: na stronie profilu, na stronie sklepu czy i tu, i tu:)

Ustawienia powiadomień

Bardzo ważne w przygodzie z DaWandą będą dwie rzeczy – świadomość tego, że coś się u nas w Sklepie dzieje ze strony klientów, z drugiej zaś informowanie ich o naszych aktualizacjach. Dlatego ustawiamy powiadomienia tak, by jak najlepiej wykorzystać ich potencjał informacyjny!

♥ Newsletter – tutaj zapisujemy się zarówno na newsletter kierowany przez nas kilka razy w tygodniu do Kupujących, jak i newsletter dla Sprzedawców, w którym staramy się informować o wszelkich zmianach na DaWandzie, najnowszych trendach, akcjach promocyjnych, wskazówkach marketingowych i wielu wielu innych aspektach sprzedawania z sukcesem! Odhaczamy zatem wszystkie:)

♥ Powiadomienie o nowej wiadomości – koniecznie! Nie możemy pozwolić, by przez przypadek w ferworze realizacji zamówień lub odpowiadania na zapytania jakakolwiek wiadomość nam się zawieruszyła, obsługa klienta w przypadku sprzedaży internetowej jest przecież na wagę złota:)

♥ Powiadomienie o ofertach dobiegających końca lub już nieaktywnych – kończące się oferty przedłużamy, nie zapominajmy o tym, dajmy naszym klientom jak największy wybór:)

♥ Powiadomienie o listach Ulubionych – obserwujemy jakieś sklepy / produkty? Jeśli się coś zmieni, od razu się o tym dowiemy i będziemy mogli rzucić okiem, a co 30 dni możemy otrzymywać e-mail z podsumowaniem zmian w naszych Ulubionych:)

♥ Ulubione – na końcu możemy kliknąć i:

– podejrzeć sklepy, które już dodaliśmy do Ulubionych

– podejrzeć sklepy, w których dokonaliśmy jakiegoś zakupu

– określić, jak często chcemy otrzymywać informację o nowościach w naszych Ulubionych

ulubioneZWRÓĆ UWAGĘ: Na DaWandzie w menu Moja DaWanda (zawsze po lewej stronie) mamy też oddzielną zakładkę poświęconą Ulubionym, możemy tam tworzyć i przeglądać listy ulubionych produktów i śmiało chwalić się nimi w mediach społecznościowych, ale możemy również stworzyć listy prywatne, w które wgląd będziemy mieli tylko i wyłącznie my (np. listy produktów do kupienia jako prezenty świąteczne, listy produktów  niezbędnych do zrobienia produktu na podstawie tutorialu itd.).

Możemy też zajrzeć do list ulubionych Użytkowników DaWandy. Te narzędzia na pierwszy rzut oka skierowane są głównie do Kupujących, więc co w tym korzystnego dla Sprzedawcy? Przede wszystkim jest to jeden z najprostszych sposobów podejrzenia poczynań konkurencji – warto czasem spojrzeć, jak rozwijają się inni w na naszej dawandowej planecie:)

Zdjęcie profilowe

Nie zapomnij o umieszczeniu dobrego zdjęcia profilowego, co sprawi, że użytkownicy Cię poznają, a zakupy nie będą całkowicie anonimowe. Dla większości Kupujących jesteś całkowicie obcą osobą, szczególnie gdy nie masz na koncie jeszcze wielu sprzedanych produktów ani opinii, dlatego zadbaj mocno o nawiązanie więzi z użytkownikami, którzy odwiedzają Twój sklep.

 • Twoje zdjęcie profilowe będzie wyświetlało się na stronach Twoich wszystkich produktów i właśnie z tego powodu powinno reprezentować Twoją markę i jej filozofię. Oznacza to, że możesz ustawić swoje logo jako zdjęcie profilowe. Opcji jest naprawdę dużo. Możesz zrobić zdjęcie jednego ze swoich produktów, tak aby użytkownik od razu wiedział, co sprzedajesz. Kolejną możliwością jest zdjęcie pokazujące Twoją grupę docelową, czyli na przykład zdjęcie dziecka, gdy projektujesz dziecięce ubranka. Jeszcze innym rozwiązaniem jest pokazanie siebie, czyli projektanta, którego dłonie stworzyły publikowane w sklepie produkty. Tylko upewnij się, że wyglądasz ładnie na zdjęciu! :)
 • Twoje zdjęcie profilowe jest małe, więc dopilnuj, aby dobrze wyglądało w rozmiarze, w którym oglądają je goście Twojego sklepu. Zrób to na spokojnie i wykorzystaj kilka różnych zdjęć, a następnie zdecyduj, które wygląda najlepiej jako Twoja wizytówka.
 • Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie logo jako swojego zdjęcia profilowego, tym bardziej sprawdź, jak będzie wyglądać w małym rozmiarze. Zwróć przede wszystkim uwagę na projekty, w których wykorzystany jest tekst. Upewnij się, że możesz przeczytać go bez najmniejszego problemu, a krawędzie są ostre i wyraźne.

Swoje zdjęcie profilowe możesz dodać przez Moja DaWanda >> Mój profil >> Edytuj profil.

Jakie zdjęcia profilowe są odpowiednie na DaWandę? Przeczytaj o “markach z twarzą”

Jak to wygląda w całości?

profilPo wejściu do dawandowego sklepu po lewej stronie zawsze istnieje możliwość podejrzenia profilu Użytkownika, wszystkie wcześniej podane informacje znajdą się właśnie tam:)

Spójrzmy na kilka sklepów z DaWandy i ich profile!

Rozumiemy tych, którzy chcą pozostać anonimowi i wolą zaprezentować swoje logo lub produkt, jednakże głęboko wierzymy, że to osobiste zdjęcie najlepiej sprawdza się w tym miejscu :)Dorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?