Wróć na DaWandę »

Co warto wiedzieć o naszych fakturach?

dawanda
20 September 2017
Inne

Faktura dla naszych butików wystawiana jest przez DaWanda GmbH, a więc spółkę działającą w Niemczech. Dlatego też stawka podatku VAT wynosi 19%. Zgodnie z przepisami o handlu wewnątrzwspólnotowym wszystkie podmioty posiadające europejski NIP z siedzibą w Polsce otrzymają fakturę z zerową stawką podatku VAT. Jeżeli masz tylko polski NIP, również wpisz go w odpowiednie pole – dostaniesz fakturę brutto, ale NIP się na niej znajdzie.


Aby uzyskać europejski NIP, należy złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym wniosek o jego nadanie. Pamiętaj, by zrobić to z wyprzedzeniem, tak aby został Ci przydzielony i byśmy mieli czas na jego weryfikację po uzupełnieniu danych w butiku.

Dane na fakturze

W butiku na DaWandzie znajdują się dwa miejsca, z których pobieramy dane do faktury (nie ma wyjątków, ręczne poprawienie danych na już wystawionej fakturze nie jest możliwe):

Profil użytkownika

Dane podmiotu do faktury pobierane są z Profilu Sprzedawcy z sekcji Adres, dlatego zadbaj o to, by ta część była prawidłowo wypełniona. Gdy faktura za kolejny miesiąc zostanie przez nas wystawiona, nie ma możliwości zmiany żadnych informacji, które się na niej znalazły. Upewnij się, że wszystko jest w porządku. Faktury wystawiamy zawsze na koniec miesiąca.


Informacje o sklepie

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, zaznacz na górze strony tę informację, od razu pojawi się okienko do uzupełnienia NIP-u. Wypełnij je jak najszybciej, weryfikacja tego numeru trwa nawet kilka dni. Wpisując swój europejski NIP, sprawisz, że na fakturze po jego weryfikacji i akceptacji stawka podatku VAT będzie zerowa. Sprawdź »

Pamiętaj, że imię i nazwisko musi być identyczne z danymi firmy – dane widniejące w polach imię i nazwisko zawszepojawiają się na fakturze.

Ważne

  • W tytule przelewu za fakturę podaj zarówno numer faktury, jak i numer użytkownika (znajdziesz go w swoim Profilu).
  • Jeżeli masz więcej niż jeden butik na DaWandzie, każdą z faktur musisz opłacić osobno – podając za każdym razemodpowiedni numer faktury i numer użytkownika.
  • Nigdy nie wystawiamy korekt do faktur, wszelkie błędy, nieprawidłowości i zmiany zostaną rozpatrzone i – po ich uwzględnieniu – zawarte na kolejnej lub jeszcze kolejnej fakturze. Czyli może się tak zdarzyć, że zwrot za anulowany zakup w butiku z lutego nastąpi jako pomniejszenie kwoty do zapłaty na fakturze kwietniowej.
  • Nie podpisujemy not korygujących.
  • Jedyny sposób na anulowanie już złożonego przez klienta zamówienia (bo np. się rozmyślił albo przez przypadek złożył zamówienie podwójnie) to dodanie komentarza do pozycji na fakturze w sekcji Moje faktury. Więcej na temat anulowania zamówień znajdziesz tutaj »
  • Pamiętaj, że w przypadku opłaty faktury za pomocą systemu PayPal musisz wybrać przelew w walucie, w której została wystawiona faktura. Jeżeli fakturę wystawioną w PLN opłacisz w EUR, status opłacenia faktury w butiku nie zmieni się (ze względu na nieprawidłową walutę oraz różnice kursowe, na które nie mamy wpływu). Nie mamy możliwości zwrotu wpłaty, a Ty musisz dopłacić brakującą część (czasami nawet 10 gr!).
  • Jeżeli nie opłacisz faktury, otrzymasz upomnienia, a potem będziemy zmuszeni zablokować Twój butik. Więcej o kosztach upomnień o braku wpłaty przeczytasz tutaj »
  • Jeśli Twój sklep został zablokowany ze względu na nieopłacone faktury, Twoje zadłużenie może zostać przekazane do zewnętrznej firmy windykacyjnej. Powstaną dodatkowe koszty. Nie zwlekaj z płatnościami.

Jeżeli masz pytania dotyczące faktur i rozliczeń z nami, kontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta mailowo pod pomoc@dawanda.pl lub telefonicznie w godzinach 10-17 pod numerem: +48 22 160 53 92Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?