Wróć na DaWandę »

Atrakcyjne zdjęcia, które najlepiej oddadzą piękno Twoich produktów

dawanda
20 September 2017
Inne

Atrakcyjne zdjęcia produktu to klucz do sprzedaży w Internecie. Kupujący nie może dotknąć tkaniny, przymierzyć kolczyków czy rozsiąść się w fotelu – jego opinia o produkcie opiera się niemal wyłącznie na tym, co widzi na zdjęciu. Z tego powodu warto dołożyć wszelkich starań, by zdjęcie jak najlepiej  oddawało urok Twojego produktu.

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze możliwe jest zainwestowanie w profesjonalną sesję zdjęciową i/lub zaawansowany sprzęt fotograficzny, ale stosując się do kilku prostych rad z pewnością zauważysz, że i domowymi metodami jesteś w stanie w atrakcyjny sposób zaprezentować swoje arcydzieła.

Tło

Im prościej, tym lepiej. Zasada ta sprawdza się także w przypadku fotografii. Najlepsze tło stanowi zwykła, jednokolorowa przestrzeń. Możesz do tego wykorzystać dużych rozmiarów kartkę w neutralnym kolorze. Na takim tle widoczne będą wszelkie detale Twojego produktu. Kolory które warto wykorzystywać jako tło to jednolite biel lub różne odcienie szarości.

Zdjecia 1

Uwaga! Wielokolorowe tła o różnorodnych fakturach mogą skutecznie odwracać uwagę od produktu samego w sobie, dlatego uważaj z korzystaniem z takich powierzchni.

Oświetlenie

W trakcie korzystania z aparatu, niejednokrotnie głównym problemem jest odpowiednie oświetlenie fotografowanego produktu. W przypadku słabego oświetlenia naturalnego, aparat automatycznie dostosowuje ustawienia kolorów, co nie zawsze służy zdjęciom produktowym. Polecamy sięgnąć do instrukcji aparatu, która dokładnie opisuje, jak manualnie zmienić ustawienia kolorów w aparacie, co skutecznie może rozwiązać Twoje problemy. Zajmuje to kilka chwil, a pozwoli Ci w najlepszy sposób ustawić kolory, by jak najlepiej oddawały rzeczywistość w świetle dziennym, cieniu, przy zachmurzonym niebie czy sztucznym oświetleniu.

Zdjęcia wykonane z automatycznym ustawieniem kolorów i w złym oświetleniu zwykle mają czerwone, zielone lub niebieskie przebarwienia. Aby tego uniknąć, wyreguluj ustawienia kolorów (zwłaszcza funkcją balansu bieli). Zmieniając ręcznie balans bieli, powinnaś uzyskać prawidłowe odwzorowanie barw.

Eksperymentuj z lampą błyskową aparatu, gdy jest zbyt ciemno. Robienie dobrych zdjęć z lampą błyskową wymaga jednak wprawy, często łatwiej jest po prostu zapalić lampkę i nią doświetlić fotografowany produkt. Lampy domowe (biurkowe, stojące lampy itp.) mogą być stosowane do równomiernego oświetlania Twojego produktu ze wszystkich stron. W przypadku korzystania z lampy do oświetlenia, światło może być zbyt ostre. Możesz przygotować delikatniejsze oświetlenie, przykrywając światło lampki np. papierem do pieczenia.

Perspektywa

Wielu twórców decyduje się fotografować przód swojego produktu. Takie zdjęcia są atrakcyjne tylko w niektórych przypadkach. My polecamy Ci sprawdzenie kilku wersji ekspozycji, tak byś sama wybrała która perspektywa pozwala Ci na najatrakcyjniejsze zaprezentowanie Twojego produktu. Radzimy unikać fotografowania z przodu. Zwykle kąt około 45° okazuje się być lepszy.

Na DaWandzie do każdej oferty dodać możesz do 4 zdjęcia. Wykorzystaj to! Sfotografuj swój produkt z różnych stron, przez co zminimalizujesz wszelkie wątpliwości kupującego. W przypadku istotnych detali Twojego produktu, radzimy poświęcić jedno zdjęcie na zaprezentowanie tego elementu, który może skłonić kupującego do wybrania Twojego produktu.

Zdjecia 2_2

Zdjecia 2_3

Zdjecia 2_4

Edycja zdjęć

Zwykle, oprogramowanie do edycji zdjęć możesz otrzymać wraz ze swoim aparatem bądź drukarką. W Internecie dostępnych jest też szereg bezpłatnych programów do tego celu. Zawierają one podstawowe funkcje i umożliwiają finalny szlif zdjęcia.

Główne funkcje, które powinny Cię interesować, to kontrast, ustawienia kolorów i jasności, balans bieli. Możesz również wyrównywać zdjęcia, które tego wymagają. Dzięki tym kilku funkcjom będziesz mogła samodzielnie przygotować swoje zdjęcie do wstawienia na stronę.

Często fotografowanie bardzo małych przedmiotów może dostarczać największych trudności. Zoom cyfrowy wielu aparatów dokonuje zbliżeń małego obiektu w rozproszony sposób. Aby być pewnym, że obraz będzie najwyższej jakości, musisz pozostać w pewnej minimalnej odległości od produktu. Dobre efekty przynosi często zrobienie zdjęcia z pewnej odległości, a następnie zmiana jego rozmiaru w programie do obróbki zdjęć.

Zobacz, jak w łatwy sposób wyciągnąć jak najwięcej ze zwykłego zdjęcia! Kliknij tutaj »

Dlaczego to takie ważne?

Sprawdziliśmy jak bardzo dobre zdjęcie produktu wpływa na klientów. W tym celu ten sam produkt wystawiliśmy dwa razy – raz z dobrym zdjęciem, raz ze złym. Oba zostały wykonane z przedmiotem leżącym płasko. Efekt? Sami byliśmy tym zaskoczeni, jak silnie dobre zdjęcie oddziałuje na wzrost liczby odwiedzin (i odwrotnie;)). Oferta z atrakcyjnym zdjęciem otrzymała 51% kliknięć i 61% odwiedzin więcej niż ta sama oferta, ze słabym zdjęciem. To powinno przekonać Cię, dlaczego tak istotne jest przygotowanie naprawdę dobrych zdjęć.

Zdjęcia modowe

Niecodzienne kroje, wykwintne sukienki, super tuniki dużo lepiej prezentują się na ludziach. Zdjęcia z modelami i modelkami znacznie zwiększają szansę, że Twój produkt zainteresuje innych. Bardzo często w gronie rodziny i przyjaciół znajdziesz wiele osób, które chętnie poświęcą swój czas i wezmą udział w małej sesji zdjęciowej. Jeśli nie masz możliwości zaangażować innych, spróbuj wykorzystać manekina. Natomiast zdjęcia Twoich produktów leżące na podłodze czy wiszące na wieszaku nie zachęcą kupujących do zainteresowania się Twoimi produktami, dlatego zdecydowanie je odradzamy. Kupując ubrania, zastanawiamy się, jak byśmy w nich wyglądali, stąd postaraj się zaprezentować je na człowieku.

Zdjecia 3_1 Zdjecia 3_2 Zdjecia 3_3Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?