Wróć na DaWandę »

Akademia SEO: Dobre praktyki

dawanda
20 September 2017
Akademia DaWandy

W ostatniej części wrzucamy kilka przykładów dobrych i złych działań dotyczących SEO, przekujemy teoretyczne wskazówki odrobinę praktyki. Mamy nadzieję, że to jeszcze jaśniej zobrazuje, w jaki sposób optymalizować strony produktów dla lepszego pozycjonowania na DaWandzie i w wyszukiwarkach internetowych. Skupimy się na najważniejszych elementach: nazwie produktu, opisie oraz tagach!

 

Pamiętaj – pierwszym krokiem do optymalizacji swojego sklepu pod kątem SEO jest analiza słów kluczowych. Dopiero gdy ustalisz, które słowa i frazy kluczowe najlepiej określają Twój asortyment, zabierz się za modyfikację powyższych elementów. Czytaj więcej »

Zobacz przykłady dobrych nazw produktów


CADOaccessories »

COZYDOTS »

Tagi

Wspominaliśmy, że – dobierając tagi do każdego produktu – warto zamienić się na chwilę w swojego klienta i zastanowić, w jaki sposób on szukałby naszych ofert. Czyli – co klient wpisze w wyszukiwarkę internetową?

Podstawowe błędy w dobieraniu tagów

  • unikaj używania nazw własnych, np. nazw modeli, kolekcji, butiku, których klient nie zna i nie wpisze w okienko wyszukiwania
  • nie powielaj nazw kategorii głównych na DaWandzie, np. nie wpisuj: sukienka, torba, brelok, portfel, koszulka, bluza, komin, basic, nowość, promocja, zima, handmade, rękodzieło, ciepły, piękny itd. jako jedyne tagi dla danego produktu
  • używaj precyzyjnych tagów, nie pojedynczych, np. szara dzianinowa tuba dwustronna, dwustronny komin dla dziecka, dzianinowa sukienka ciążowa, czerwony piórnik dla przedszkolaka itd.
  • unikaj wykorzystywania nazw materiałów, kolorów, rozmiarów, grupy docelowej jako osobnych tagów, np. nie wpisuj:bawełna, dzianina, czerwony, cukierkowy, uniwersalny, xxl, ciążowy, bożonarodzeniowy, wesele,
  • używaj tagów w języku polskim

Opisy produktów

  • unikaj powtarzających się treści opisów dla wielu produktów, wszystkie opisy powinny być unikalne – dzięki temu produkty będą lepiej wypozycjonowane

  • każdy opis powinien zawierać szczegółową charakterystykę danego produktu i odpowiednią czytelną strukturę (grupa docelowa, materiał, rozmiar, kolor itp.)
  • na początku opisu umieszczaj słowo kluczowe (lub frazę kluczową), potem możesz je jeszcze powtórzyć w dalszych częściach (w sposób naturalny i logiczny, nie na siłę i w sposób sztuczny)

Podsumowanie

Przypominamy, że celem optymalizacji butiku w ramach SEO jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. A po ludzku – zamiana SZUKAJĄCYCH w Google w KUPUJĄCYCH na DaWandzie. I najważniejsze – aby odpowiednio ocenić i posortować wyniki wyszukiwania, Google potrzebuje trochę czasu, na „ewaluację” strony wpływ ma wiele czynników. Dlatego wszelkie działania mające na celu zwiększenie przedświątecznego ruchu w butiku należy podjąć już TERAZ.Kilka słów o autorze: DaWanda to unikalne produkty od twórców i projektantów. Szukasz produktów handmade i design, chcesz się przekonać czym jest nowoczesne rękodzieło? Na DaWandzie znajdziesz produkty z autorskich pracowni . Projektanci z całego świata wykonują projekty handmade, które służą jako wyjątkowe prezenty lub produkty codziennego użytku.

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?