Wróć na DaWandę »

Akademia Fotografii DaWandy od kuchni ♡

Dorka
19 September 2017
Akademia DaWandy

Od jakiegoś czasu na dawandowym Portalu Sprzedawcy możecie znaleźć kolejne wskazówki, jak radzić sobie ze zdjęciami produktowymi – w prosty sposób, bez profesjonalnej sesji w studio i przy relatywnie niewielkim budżecie. Akademia Fotografii DaWandy, bo tak nazwaliśmy nasz edukacyjno-inspiracyjny cykl, powstaje przy współpracy z naszym Partnerem – Akademią Nikona, który czuwa nad merytoryczną stroną naszych porad.

Już niedługo opublikujemy kolejny tutorial, tym razem dotyczący zdjęć produktów na konkretnej osobie albo – jak my to sobie roboczo nazywamy – zdjęć “na modelce”. A poniżej, żeby nie było, że sami przez to nie przechodziliśmy i sobie tak teoretyzujemy kreatywnie, dając Wam jakiekolwiek rady, krótka relacja z przygotowań do publikacji treści, tzw. backstage (zdjęcia, jak ktoś robi zdjęcia, wow!). Sami zobaczcie!

Misja: piękne zdjęcia produktów typu lifestyle

Miejsce: biuro DaWandy aka #widok8

Produkty: oczywiście dawandowe

Modelki: oczywiście dawandowe (zacna reprezentacja naszych wspaniałych opiekunek kategorii )

Czas: ok. 1 – 1,5 h

Emocje: sięgnęły zenitu, naprawdę!

Efekty: wkrótce, to już nie nam oceniać ;)

Ciągle piszemy o domowych warunkach, nieskomplikowanych rozwiązaniach, odrobinie inwencji i kreatywności. Dlatego klamka zapadła – zdjęcia powstawały w naszym biurze. Po prostu.

Tomek Bartoszyński z BR Photography.pl, który pomaga nam tworzyć content dla Was (dziękujemy, Tomek!), przyjechał do nas na umówioną godzinę. I dopiero wtedy postanowiliśmy – duży pokój spotkań. Wybraliśmy okno (oświetlenie) i ścianę (zupełnie przypadkiem w sali konferencyjnej mamy rower i rośliny wiszące, więc jednogłośnie wygrały plebiscyt na tło naszej sesji).

Zrobiliśmy spacer po biurze, wybraliśmy różnorodne produkty. Już prawie byliśmy w domu, już prawie zaczynaliśmy zdjęcia, została ostatnia kwestia – modelki. Nie trzeba było daleko szukać – dwie ochotniczki z Zespołu, Ilona oraz Milena, wsparły nas, na początku trochę nieśmiało, ale szybko się rozkręciły! :)

Posypało się mnóstwo pomysłów na ciekawe ujęcia, aranżacje, a przy okazji moc endorfin zawitała do biura. Efekty naszej ciężkiej – nie oszukujmy się, taka też była – ale i przyjemnej pracy już wkrótce w ramach Akademii Fotografii DaWandy.

A wnioski? My daliśmy radę, więc i Wy dacie! Można? Można!

3 grosze od Tomka z BR Photography.pl

Dorka zadzwoniła i powiedziała, że jest fajny projekt do zrobienia i że niezbędna będzie pomoc fotograficzna. Niesamowite w naszej współpracy jest to, że faktycznie wybieramy jak najprostsze rozwiązania, dostępne dla każdego! Sporo pomysłów wpada na bieżąco, przygotowania nie zabierają dużo czasu. A efekty? Dla mnie bomba! ;)

Partnerem naszej Akademii Fotografii jest Akademia NikonaTekst oraz zdjęcia powstały dzięki współpracy z BR Photography.plDziękujemy naszym Projektantom za udostępnienie nam produktów do edukacyjnej sesji zdjęciowej, w powyższym tutorialu wystąpiły produkty z naszego dawandowego showroomu na #widok8 ze sklepów: BAGS4JOYgegoArtNudakillersBright Boho, CARGO, FabiolaDorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?