Wróć na DaWandę »

Krok 1: Kilka informacji o Tobie

Dorka
01 September 2017
Akademia DaWandy

Twoją pasją jest tworzenie? Zbudowałeś już własny rozpoznawalny brand albo dopiero zaczynasz przygodę z rękodziełem i designem w zaciszu domowego ogniska? Zarejestrowałeś już swoją firmę i radośnie płacisz podatki albo jeszcze działasz na własną rękę? Jeśli tak, to wspaniale, zapraszamy na DaWandę! Przekuj swoją pasję w biznes!

Najwyższa pora otworzyć swój butik i wypełnić informacje o sobie – daj się poznać klientowi i… nam :) Jesteśmy jednym z największych portali e-commerce w Polsce i nie tylko w Polsce, dlatego nie zwlekaj! Wypełnij swój Sklep informacjami i produktami!

Czego się dowiesz?

  • jak się zarejestrować
  • jakie podstawowe informacje o Sklepie wypełnić i gdzie to zrobić
  • jak ustawić metody płatności dostępne w Sklepie
  • gdzie umieścić dane osobowe

Rejestracja na DaWandzie

Żeby otworzyć Sklep na DaWandzie, najpierw musisz zarejestrować się jako użytkownik portalu na stronie DaWandy. Przy rejestracji wybierz pasującą nazwę użytkownika, aby trafnie reprezentowała Twój Sklep i produkty. Przed rozpoczęciem sprzedaży przeczytaj regulamin DaWandy i wytyczne dotyczące sprzedaży.

Po rejestracji w lewym menu znajdziesz przycisk Otwórz sklep na DaWandzie.

Po rejestracji w lewym menu znajdziesz przycisk Otwórz sklep na DaWandzie.

Podstawowe informacje

Następnym krokiem będzie wypełnienie pól w naszym formularzu, który w tym momencie powinien pojawić się na ekranie.

Zaznacz, czy jesteś osobą prywatną, czy prowadzisz działalność gospodarczą, wybierz nazwę dla Twojego Sklepu. Warto, żeby nazwa Sklepu i nazwa Użytkownika były takie same – pomaga to potencjalnym Kupującym znaleźć Twoje produkty na platformie. Dodatkowo, jeżeli Twoja nazwa Sklepu lub Użytkownika składa się z kilku słów, rozdziel je myślnikami “-“. Dzięki temu Twój butik będzie prostszy do znalezienia dla potencjalnego klienta. Jeżeli stworzyłeś już markę – oczywiście to ona powinna być używana w nazwie Sklepu.

Obok krótkiego opisu profilu, który ukazuje się na stronach wyszukiwarki bezpośrednio obok Twojego Sklepu, pamiętaj o dobrym opisie Sklepu. Tekst ukaże się bezpośrednio nad Twoimi produktami w Sklepie i przekazuje klientowi pierwsze informacje o Tobie i Twojej działalności. Opis powinien trafnie opisywać Ciebie jako designera, Twoje produkty, działalność i zachęcać do kupna w Twoim Sklepie. Liczni odwiedzający zaglądają również na profil designera, aby wyrobić sobie obraz o jej/jego profesjonalizmie i procesie projektowania, produkcji. Zamieść też informacje o twoim wykształceniu i doświadczeniu w designie, o filozofii, która jest Ci bliska w procesie twórczym itd., przedstaw się potencjalnemu klientowi. To sprzyja atmosferze zaufania i osobistego kontaktu.

DaWanda to wyjątkowo osobista platforma handlowa. Odwiedzający nie szukają tu anonimowych produktów masowej produkcji. Kontakt pomiędzy wytwórcą i kupującym jest bezpośredni. Klientów interesuje pochodzenie produktów, interesuje ich projektant i proces produkcji.

Metody płatności

Jako Sprzedawca zostaniesz poproszony o podanie nazwiska, adresu oraz informacji o koncie bankowym. Ta informacja zostanie przekazana kupującym, którzy chcą płącić przelewem bankowym. Nie zapomnij o podaniu numerów IBAN i SWIFT dla klientów międzynarodowych.

Pamiętaj – im więcej metod płatności udostępnisz Kupującym, tym wygodniej będzie im się robiło zakupy w Twoim Sklepie. Za granicą jednym z najpopularniejszych sposobów opłacania zakupów internetowych jest PayPal. Jeśli jeszcze nie masz konta PayPal, załóż je jak najszybciej:)

Regulaminy, regulaminy…

Na koniec czas na wypełnienie kilku dodatkowych ogólnych informacji dotyczących procesu sprzedaży oraz obsługi Klienta – po prostu wypełnij pozostałe okienka na stronie, a więc:

  • Informacje o firmie (najlepiej w formie Nazwa Sklepu, Imię, Nazwisko, Adres, Kontakt, NIP)
  • Adres do zwrotów
  • Regulamin
  • Informacje na temat płatności i wysyłki
  • FAQ Twojego Sklepu
  • Zasady zwrotów i anulowania (jeżeli od razu chcesz je ustawić, zostaniesz przekierowany do strony, gdzie możesz to zrobić, przy okazji od razu w kilku językach DaWandy)

Te informacje będą widoczne dla potencjalnych klientów odwiedzających Twój Sklep. Im więcej wątpliwości rozwiejesz na starcie, tym mniej pojawi się pytań, a tym więcej zakupów:) Klient w każdym Sklepie na DaWandzie znajdzie to, co napiszesz, po lewej stronie”

 Możesz skorzystać z z naszego przykładowego regulaminu i zasad zwrotów, kliknij poniżej

Zajrzyj do kilku DaWandowych sklepów i zobacz, jak to wyglądaDorka

Kilka słów o autorze: W DaWandzie zajmuję się z reguły odpowiadaniem na wszystkie możliwe pytania dotyczące sprzedaży online (i nie tylko!), dzieleniem się trikami i wskazówkami, jak ogarnąć niesamowity wszechświat e-commerce'u, a w międzyczasie zerkam delikatnie na zagraniczne rynki. Pojawiam się często na spotkaniach w ramach cyklu "DaWanda po godzinach" - zapraszam!

Artykuł był
dla Ciebie pomocny?